Başbakan Yıldırım İnternet Kesintisi İçin Açıklama Yaptı

Başbakan Yıldırım İnternet Kesintisi İçin Açıklama Yaptı

Ülkemizde sabahın erken saatleriden beri Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya servislerine ve WhatsApp, Skype ve Telegram gibi iletişim servislerine internet sansürü nedeniyle erişilemiyor. Ayrıca Türk Telekom mobil ağları için internet kesintisi de söz konusu. Yaşanan bu internet erişim engelleri hakkında ilk aşamada herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Fakat Başbakan Binali Yıldırım nihayet konu hakkında resmi bir açıklama yaptı.

Hatırlanacağı üzere internet erişim sıkıntısı sabaha karşı HDP milletvekillerine yapılan operasyon ile birlikte başlamıştı. Bu operasyonun hemen ardından ülkemizdeki bütün vatandaşlar sosyal medya servislerini kullanamadıklarını fark etmişlerdi. Konu hakkında açıklama yapan ilk kurum ise BTK olmuştu ve sorunun internetle alakalı olduğunu ifade ederek garipsenecek bir tutum sergilemişti.

Başbakan Binali Yıldırım ise BTK'nın bu açıklamasını anlamsız kılacak yeni bir açıklama yaptı ve bu kesintileri HDP milletvekillerine yapılan operasyona bağladı. Başbakan Binali Yıldırım şu sözleri kullandı:

"Güvenlik için. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner. "

Mobil cihazlarınızda internet engellerini aşmak için Tunnelbear VPN servisini kullanabilirsiniz:

Bilgisayarlarınızda internet sansürünü aşabilmek için aşağıdaki yazımızda paylaştığımız engelli sitelere giriş araçlarını kullanabilirsiniz:

Engelli Sitelere Giriş Programları

WhatsApp ve Skype Gibi İletişim Araçları da Engellendi

Facebook, Twitter ve YouTube'a Erişim Engellendi

YORUMLAR