Battlefield 5 Battle Royale Modu İlk Kez Gösterildi

Battlefield 5 firestorm

Son zamanların en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Battlefield 5 için This is Battlefield V başlığıyla yeni bir video yayınlandı. DICE tarafından yayınlanan videoda Battlefield 5’te oynanabilecek modlar gösterildi.

Electronic Arts ve DICE, birkaç ay önce yaptıkları açıklamayla Battlefield V adını verdikleri ve İkinci Dünya Savaşı yıllarını anlatacak yeni Battlefield oyununu duyurmuşlardı. Oyuncuları oldukça heyecanlandıran yapımda Firestorm adı verilen bir tür Battle Royale modu olacağı da söylenmişti. Battlefield teması ve Battle Royale’in bir araya gelmesiyle nasıl bir modun ortaya çıkacağı merak konusu olurken, yayınlanan yeni videoyla Firestorm ilk kez gün yüzüne çıktı.

Firestorum’un daha çok araçlar üzerine odaklanacağının altını çizen DICE, klasik bir Battle Royale oyununda yer alan neredeyse tüm ögelerin Firestorm’da da olacağını söyledi. Oyuncuların yine ellerinde hiçbir şey olmadan Battlefield tarihinin en büyük haritasına düşecekleri ve buldukları malzemelerle hayatta kalmaya çalışacakları vurgulandı. Oyundaki heyecanı artırtmak adına PUBG’de olduğu gibi daralan bir ateş çemberinin Firestorm’a eklendiği dile getirilirken, devasa harita, oyuncu sayısı, araç çeşitliliği ve hatasız oynanışıyla Battlefield oyuncularının çok seveceği bir başka modun böylece Battlefield ekosistemine eklenmiş olduğu ifade edildi.

This is Battlefield V adıyla yayınlanan videoda Firestorm’un yanı sıra oyunda yer alacak diğer multiplayer modlara dair de detaylı bilgiler yer aldı. FPS oyunu sevenlerin bir hayli beğenecekleri o videoyu ise hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR