Beklentilerin Üzerindeki Kar LinkedIn'in Yüzünü Güldürüyor

Beklentilerin Üzerindeki Kar LinkedIn'in Yüzünü Güldürüyor

2003 yılında kurulan iş odaklı sosyal paylaşım sitesi tam gaz büyümeye devam ediyor. Çarşamba günü açıklanan verilere göre popüler sosyal medya aracı, Wall Street'in beklentilerinin üzerinde bir kar grafiği sergiledi.

Yılın ikinci çeyreğinde elde edilen 363.7 milyon dolarlık gelir, şirketin geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki karına oranla %59'luk bir büyüme sergilediğini gösteriyor. 238 milyon kullanıcıya sahip olan LinkedIn'in net karı ise 3.7 milyon dolar olarak açıklandı. Şirketin CEO'su olan Jeff Weiner, memnun edici tablo karşısında yaptığı açıklamada bu sonuçların gittikçe artan üye sayısı ve üyelerin markaya olan bağlılığından kaynaklandığını dile getirdi.

Weiner, yaptığı açıklamaya ek olarak LinkedIn'nin var gücüyle yatırım yaptığını ve uzun dönemli hedeflerini de tam olarak gerçekleştirmek için adımlar atmaya devam edeceğini belirtti. 

LinkedIn pazarlama ürünlerinden 85.6 milyon, premium üyelik satışlarından ise 74 milyon dolar gelir elde ederken şirketin en büyük destekçisi, ABD ve Kanada merkezli şirketler için reklamcılık ve eğlence bazlı projeler üreten Talent Solutions olmaya devam ediyor. Rapor edilen bilgilere göre Talent Solutions'tan elde edilen gelir geçen yıla göre %69 büyüyerek 205.1 milyon dolara yükseldi. 

Motorola Sonunda Moto X'i Resmi Olarak Duyurdu

YORUMLAR