Beşiktaşlı Marcelo'ya Milli Takım Kapısını FIFA 17 Açabilir

Beşiktaşlı Marcelo'ya Milli Takım Kapısını FIFA 17 Açabilir

Bugün akşan Gaziantepspor'a karşı şampiyonluk maçına çıkacak olan Beşiktaş'ın, başarılı bir sezon geçiren stoperi Marcelo Guedes, FIFA 17'deki yükselişi örnek gösterilerek, Brezilya Milli Takımına önerildi.

2016 yılında Almanya'nın Hannover 96 takımından önce kiralanan, ardından hemen bonservisi alınan Marcelo, Beşiktaş'ın oyuncusu Alexander Milosevic'in Hannover'a kiralanmasına karşılık olarak önerilmişti. Yani neredeyse rastgele bir şekilde Beşiktaş'a gelen ve burada gösterdiği performansla taraflı ya da tarafsız herkesin beğenisini toplayan futbolcu, ülkesinde de konuşulmaya başlandı. Fox Sports Brezilya tarafından yapılan bir haberle ülkesinde tekrar konuşulmaya başlayan Marcelo'nun başarısı FIFA 17 oyunu ile işaret edildi.

FIFA serisinin çok oynanılan bölümlerinden bir tanesi olan Ultimate Team'de takımlar, oyuncuların satın aldıkları kartlarla oluşturuluyor. Her futbolcu için ayrı bir kartın olduğu oyunda, bu kartları da futbolcuların milliyetlerine ve oynadıkları liglere göre satın alma zorunluluğu getiriliyor. Örneğin; Süper Lig oyuncularından kurulu bir takım yapabiliyor ve bu takıma ligimizdeki her takımdan oyuncu koyabiliyorsunuz. Ancak bu kadroya Çin Liginden bir oyuncunun kartını koyarsanız, kimya bozuluyor ve her oyuncunun performansı düşüyor.

FIFA 17'nin yapımcısı EA Sports da belirli aralıklarla haftanın oyuncusunu özel kartlarla ödüllendiriyor. Her sezonun bitişinde ise "Sezonun Oyuncuları" şeklinde bir başka özel kartı daha kullanıma açılıyor. İşte bu, "sezonun oyuncuları" kartları arasına, gösterdiği performansla girmeyi başaran Marcelo, bu sebeple ülkesinde de dikkat çekti. 

Fox Sports Brezilya, Marcelo'nun bu başarısıyla Avrupa'da top koşturan en iyi 10 Brezilyalı oyuncudan biri olarak oyunda yer aldığını söylerken, Douglas Costa ve Lucas Moura gibi oyuncuları liste dışı bıraktığı da belirtildi. Aldığı 87'lik kartla Willian, Jonas ve Miranda gibi yıldızları da geride bıraktığı söylenen Marcelo'nun, bu performansıyla Brezilya Milli Takımında oynaması gerektiği de söylendi. Yani Marcelo, FIFA'da sahip olduğu kartla birlikte ülkesinde milli takımın kapısını aralayan ilk oyuncu olabilir. Ayrıca FIFA 17'nin en iyi Brezilyalı oyuncu listesi ise şöyle oldu:

1) Neymar (Barcelona) - 96
2) Daniel Alves (Juventus) ve Marcelo (Real Madrid) - 93
4) David Luiz (Chelsea) ve Thiago Silva (PSG) - 90
6) Casemiro (Real Madrid), Coutinho (Liverpool) ve Filipe Luís (Atletico Madrid) - 88
9) Marcelo (Besiktas), Willian (Chelsea), Jonas (Benfica) ve Miranda (Inter Milan) - 87

FIFA 18, Xbox Yerine Playstation'ı Tercih Edebilir

FIFA Youtuber’larına 330 Bin Dolar Ceza

Alex Hunter'ın Hikayesi FIFA 18'de Devam Edecek

YORUMLAR