Beyaz Saray'a Özel ''Fuat Avni'' Sitesi Kullanıma Açıldı

Beyaz Saray'a Özel ''Fuat Avni'' Sitesi Kullanıma Açıldı

Eğer Fuat Avni benzeri siyasi sızıntıların ülkemize özel olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Beyaz Saray içinden özel bilgilerin dışarı sızdırılmasına aracı olan TrumpiLeaks sitesi hizmete açıldı.

Bu ilginç sitenin kurucusu ise ünlü yönetmen ve yapımcı Michael Moore. Aslında Michael Moore böyle bir site açmamış olsa bile Donald Trump yönetimi içinden sızıntılar kendiliğinden patlak veriyordu. TrumpiLeaks sadece bu işi kolaylaştırıyor.

TrumpiLeaks sitesinde yer alan açıklama şu şekilde:

" TrumpiLeaks'e hoş geldiniz. Bu site, cesur ihbarcılara benimle ve takımımla özel olarak iletişime geçebilmeleri için en üst seviye şifreleme teknolojisini sunmaktadır. Donald J, Trump tarafından işlenen suçlar, söylenen yalanlar ve  genel kötü yönetim hakkında bilgisi olan, hükümet içinde görev yapan vatansever Amerikalılar, yürütme ya da özel sektör görevlileri, Amerika'yı diktatörlükten korumak adına sızıntılar paylaşmaya teşvik edilmektedir. "

Michael Moore, bu açıklamanın altında anonim olarak sızıntı paylaşmak isteyen katılımcılara kimliklerini açığa çıkarmadan güvenli bir şekilde dosya, fotoğraf, video ve diğer materyalleri paylaşmalarına olanak sağlayacak WhatsApp ve Signal gibi araçların bağlantılarını veriyor.

Michael Moore, siteden ötürü başının derde girebileceğini göze olarak bu işe giriştiğini açıklamakta. Buna rağmen davasının bu tür kişisel kaygılar ile kıyaslandığında çok daha önemli olduğunu savunuyor.

Trump yönetiminin başı, seçimlerin Rus istihbaratı tarafından hacklendiğine dair söylentilerle dertte. Buna ek olarak bu iddiaları araştıran FBI yetkilisi de Trump tarafından görevden alınmıştı, yerine getirilmesi planlanan yeni yetkilinin de önceden Rus firmaların davalarında avukatlık yapmış olması ortalığı kızıştırıyor.

Elon Musk, ABD Başkanı Trump'a 'Aba Altından Sopa' Gösterdi

YORUMLAR