Bilgisayarınızın Kamerasını Kullanarak Youtube'a Video Yükleme Dönemi Kapandı!

Bilgisayarınızın Kamerasını Kullanarak Youtube'a Video Yükleme Dönemi Kapandı!

Google tarafından yönetilen ve Kaliforniya merkezinde ofisi bulunan en büyük dijital video platformu Youtube, mecburi olarak bazı özelliklerini kapatmak zorunda kaldı.
Youtube'u günlük olarak binlerce insan kullanıyor ve bu insanlardan bazıları eğlence için girerken kalan kısım işlerini Youtube üzerinden devam ettiriyor. Youtube'da partnerlerinin video yükleme sıkıntılarını kolaylaştırmak için uzun bir süredir direkt video yükleme özelliğini aktif halde tutuyordu. Yani bir bilgisayar kamerasıyla video çekebiliyor ve çektiğiniz o videoyu anında Youtube'a yükleyebiliyordunuz. Bu sayede hem bilgisayarınızda ek bir dosya oluşmuyor hem de daha hızlı bir yükleme aşamasıyla karşı karşıya kalıyordunuz.


Bir günde binlerce video yüklenen ve önceden yüklenen videolarının da milyonlarca kez izlendiğini düşünürsek Youtube'a çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Google tarafından yönetilen Youtube kullanıcılarının ilerleyen günlerde mağdur olmaması için kameradan video yükleme özelliği kaldırıldı. Yani artık Youtube'a otomatik olarak video yükleyemeyeceksiniz. Video yüklemek için manuel modu veya çeşitli programları kullanmanız gerekiyor.


16 Ocak'tan itibaren Flash Player'ın desteğini çekmesinden dolayı Google'da bu özelliğini aynı tarihte kapatıyor. Yapılan açıklamada ise özelliğin aktif olarak kullanılmadığından kaldırılmasının doğru bir girişim olduğundan söz edildi.

Youtube uygulamaları:

Türkiye Bu Yıl YouTube'da Neye Kilitlendi?

YouTube, TV Programları ve Hollywood Filmleri İçin Düğmeye Bastı

YORUMLAR