BiP Acil Durum Butonu'nu 1 Milyon Kişi Devreye Aldı

BiP Acil Durum Butonunun, 2019’dan bu yana 1 milyon kişi tarafından devreye alındığı belirtildi.

BiP’in Acil Durum Butonu, deprem ve diğer doğal afetler ile acil durumlarda iletişimi kolaylaştıran hayat kurtarıcı bir özellik. Acil Durum Butonunun, 2019’dan bu yana 1 milyon kişi tarafından devreye alındığı belirtildi.

Acil durumlar ve doğal afetler sonrasında iletişim büyük önem taşıyor. Bu durumlarda sesli iletişim sağlıklı bir şekilde sağlanamıyor, internet üzerinden iletişimin sağlanması yönünde uyarı yapılıyor. Bu kapsamda geliştirilen BiP Acil Yardım Butonu sayesinde tüm operatör kullanıcıları acil durumlarda ulaşmak istedikleri kişilere “Güvendeyim” ve “Acil Durum Bildir” seçeneklerilye nasıl olduklarını, konumları ile birlikte hem SMS hem de BiP mesajı olarak ücretsiz gönderebiliyor. Ayrıca 112 Acil, 155 Polis gibi acil yardım numaralarına tek tuşla ulaşılabiliyor.

Acil Durum Butonunun hizmete girdiği Aralık 2019’dan bu yana sisteme acil durumlarda ulaşılacak kişi olarak yakınlarını kaydeden kullanıcılar bu özellik sayesinde tek tuşla arcil servislerle ileitşim kurmanın yanında 10 kişiye kadar durum ve konum bilgilerini hem BiP üzerinden hem de kısa mesaj olarak ücretsiz gönderme imkanına kavuştu. Acil Durum Butonunun çok yakında internetsiz de çalışabileceği belirtildi.

BiP gibi mobil internet kullanan uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen aramalar ve gönderilen mesajlar afet zamanlarında sorunsuz olarak karşı tarafa ulaştırılıyor. Mobil internet üzerinden gerçekleşen iletişimde herhangi bir kapasite sorunu da yaşanmıyor.

YORUMLAR