Bir Kişi 750 Bin Twitter Hesabı Açarak Satış ve Pazarlama Yaptı

Bir Kişi 750 Bin Twitter Hesabı Açarak Satış ve Pazarlama Yaptı

Twitter'da tek kişinin 750 bin sahte hesap kullanarak spam yöntemiyle satış ve pazarlama yaptığı ortaya çıktı. Diyet hapları pazarlayan şahıs, kendine bağlamaya çalıştığı hesaplara da adına satış yaparlarsa komisyon önermiş. Twitter üzerinden yapılan bu spam operasyonunda, satışı yapılan diyet haplarının yeşil kahve çekirdeği özütü olarak pazarladığı (Green Coffee Bean Extract) ve çok kısa zamanda kilo verdirdiği iddia ediliyor.

Bir kişi tarafından kullanılan 750 bin hesap içinde kullanıcının bazı önemli markaları, ünlü kişiler, Hollywood yıldızlarını taklit ettiği pek çok sahte hesabı olduğu da bildirildi. Hesapları kullanan kişi ürünü pazarlamak için plasiyerlik de öneriyor ve satıştan komisyon da teklif ediyormuş.

Tweet’lerde ünlü bazı sosyal kişiliklerin ‘önce-sonra’ şeklinde şişman ve zayıf resimlerinin kullanıldığı da ortaya çıktı. Yüzbinlerce hesaptan gelen iletiler, Twitter kullanıcılarını uzun zamandır rahatsız ediyordu. Britney Spears, Renee Zellweger, Christina Aguilera ve Lady Gaga gibi ünlülerin diyet haplarını kullandıktan sonra ne kadar ‘fit’ olduklarının resimlerinin paylaşıldığı bu tek kişilik dev kampanyanın Temmuz 2014 yılında başladığı Symantec Yazılım ve Çevrimiçi Güvenlik şirketi tarafından keşfedildi.

Symantec spam yapan kişinin 700 binden fazla ‘yumurta hesap’ kullandığını açıklarken 40 bin papağan ve 100 bülbül hesabı olduğunu da açığa çıkardı.

Apple Store Satıcıları Microsoft Ürünleri Tavsiye Ederse

Twitter Konum Bildirme İşini Yeni Detaylarla Foursquare'e Devretti

Paralel Evren Rüyası Kısa Devre Yaptı

YORUMLAR