Blackberry, Yoluna Android İşletim Sistemi İle Devam Edecek

Blackberry, Yoluna Android İşletim Sistemi İle Devam Edecek

Kanada genel merkezli teknoloji şirketi Blackberry, yıllar boyunca kendi işletim sistemini geliştirmek için uğraştı ama ne yazık ki başarılı olamadı. Artık başarısızlığa uğramak istemeyen Blackberry, yeni telefonlarında Android işletim sistemini kullanacak.

Dünya üzerinde binlerce Blackberry OS işletim sistemine sahip telefon bulunuyor fakat kullanıcılar bu işletim sisteminden pek memnun değil. Eski Blackberry kullanıcıları bile mağaza desteğinin kısıtlı olması ve güncelleme konusunda ortaya çıkan sorunlardan dolayı Android'e yönelmeyi tercih ediyorlar. Tabii Blackberry Android cihaz üretmediği için de dolaylı olarak başka markayı kullanmak zorunda kalıyorlar.

Blackberry ise artık kendi işletim sisteminin kullanılmadığını ve Android'in gerçekten iyi bir yazılım olabileceğini kabul etti. Bu tezini de Priv isimli telefonuyla belgeleyen Blackberry, önümüzdeki yıllarda üreteceği tüm telefonlarında Android işletim sistemini kullanacak.

Blackberry CEO'sunun yaptığı resmi açıklama ile birlikte Blackberry OS tamamıyla rafa kaldırılmış oldu. Bakalım Blackberry şirketi Android işletim sistemini kullanarak yeni telefonlarıyla birlikte ne kadarlık bir kullanıcı kitlesine ulaşacak.

Blackberry Priv için Şubat Ayı Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR