Blackphone 2 Paranoyak Android Kullanıcıları İçin İdeal Bir Telefon, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Blackphone 2 Paranoyak Android Kullanıcıları İçin İdeal Bir Telefon, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Güvenli telefon görüşmeleri yapılmasını sağlayan Blackphone 2 piyasaya çıkıyor. Blackphone 2 kullanıcısını her türlü izlenmeden koruyor.

Stagefright V2.0 virüsü dünya üzerinde bir milyardan fazla Android kullanıcısını tehdit ederken, Blackphone 2 bu gibi tehditlere kulak asmayan bir cihaz. Silent Circle şirketinin ürettiği Blackphone 2 Android üzerine kurulu başka bir işletim sistemi olan SilentOS altyapısını kullanıyor. Kısaca SilentOS Android ile kullanıcıyı hiçbir araya getirmiyor. Böylece Android için oluşan tehditlerin hiç biri Blackphone 2 kullanıcılarını bağlamıyor.

Blackphone 2 özellikleri ve fiyatı

Blackphone için belirlenen satış fiyatı 799 dolar bu da yaklaşık olarak 2500 TL olarak hesaplanabilir. Blackphone 2, 6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 615 yonga, 3 GB ana bellek, 5.5 inçlik ekran ile satışa çıkıyor. Blackphone 2 ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 Full HD olarak duyuruldu. Blackphone 2 arka kamerası 13 MP, ön kamerası ise 5 MP olarak raflara yerleşecek. Cihaz depolama alanı olarak 64 GB standart dahili bellek olanağı sunuyor.

Silent Circle’ın kendi yarattığı SilentOS işletim sistemiyle gelecek Blackphone 2’de güvenlik ön planda. İşletim sistemi, Android üzerinde kullanılan mesajlaşma, e-posta, tarayıcı gibi standart hizmetleri daha güvenli olarak sunabiliyor.

En Güvenli Android Akıllı Telefon: Blackphone

 

YORUMLAR