BMW, 1 Milyondan Fazla Aracını Geri Çağırıyor

BMW 1 Milyondan Fazla Aracını Geri Çağırıyor

Son yıllarda çeşitli markalarda görmeye alıştığımız araçların geri çağırılması operasyonu, bu kez de Alman otomotiv devi BMW tarafından yapılıyor.

BMW’den yapılan açıklamaya göre, bazı dizel araçların egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek bir risk bulunuyor ve bu nedenle bazı modeller gönüllü olarak geri çağrılıyor.

Söz konusu sorunun, 2010 ile 2017 yılları arasında üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modellerde olduğu belirtiliyor. 1 milyondan fazla otomobilin geri çağrılacağı ifade edilirken, Almanya'da 328 bin aracın gönüllü geri çağırmadan etkilendiği söyleniyor.

BMW, bazı araçlarında egzoz gazının devir daimini sağlayan modüldeki teknik bir hatanın 30 araçta yangına yol açmasından dolayı, bu yılın Ağustos ayında Güney Kore'de kullanıcılarından özür dilemişti.

Özür diledikten sonra hemen harekete geçen BMW, Avrupa ve bazı Asya ülkelerinde 480 bin aracını geri çağırmıştı. Son geri çağırma ile birlikte dünya genelinde geri çağrılan toplam otomobil sayısı 1,6 milyona ulaşacak.

BMW, araçların egzoz gazının devir daimini sağlayan modülü kontrol edecek ve herhangi bir arıza varsa parçaları ücretsiz olarak değiştirecek.