Bouncy Bits, Flappy Bird'ün Tahtına Göz Dikmişe Benziyor

Bouncy Bits, Flappy Bird'ün Tahtına Göz Dikmişe Benziyor

Mobil oyun dünyasına bir nebze dahi merakı olanlar Flappy Bird'ün elde etmiş olduğu başarıyı hatırlayacaktır. Flappy Bird'ün beklenenin üzerinde bir başarı grafiği yakalamasıyla birlikte birçok üretici bu pastadan pay kapabilmek için benzer oyunlarla karşımıza çıktı ve hala da çıkmaya devam ediyorlar.

Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse Flappy Bird'ün izinden giden bütün oyunlar birbirlerine az çok benzer bir yapıya sahipler ve dolayısıyla özgün bir çizgide ilerlediklerini söylemek doğru olmaz. En azından bu durum Bouncy Bits çıkana kadar böyleydi.

Son günlerin popüler oyunlarından olan Bouncy Bits, Flappy Bird'ten bu yana çıkan beceri oyunlarına yeni bir soluk getirecek cinsten. Oyunda kullanılan retro atmosfer birçok oyunseverin dikkatini çekecek türden bir yapıya sahip. Pikselleştirilmiş grafikler oyunun dikkat çeken yönlerinden sadece bir tanesi.

Bouncy Bits'teki temel amacımız kontrolümüze verilen karakterleri kullanarak tehlikelerle dolu platform üzerinde ilerlemek. Bu noktada biraz sorun yaşayabilirsiniz çünkü kontrolümüze verilen karakterler otomatik olarak kendileri ilerliyor ve zıplıyorlar. Peki biz bu sırada ne yapıyoruz? Ekrana her tıkladığımızda karakter yere iniyor ve sürekli basmamız durumunda zıplama sıklığını artırıyor. Bu şekilde engellerin üzerinden, altından ve bazen de ortasından onlara çarpmadan geçmeye çalışıyoruz.

Kulağa kolay gibi geliyor fakat oyuna girdiğiniz anda aslında ne kadar zor olduğunu hemen anlıyorsunuz. Eğer popüler olduğu zamanlarda Flappy Bird oynayıp sevdiyseniz Bouncy Bits kesinlikle hoşunuza gidecektir.

YORUMLAR