Bu Hafta Çıkacak Oyunlar -- No70: Eye of Basir Geliyor!

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar -- No70: Eye of Basir Geliyor!

Bayram tatilini geride bıraktık ve sıcak yaz günlerinde adeta kavruluyoruz. Eğer bu sıcaklarda deniz kenarında veya serin bir yerde değilseniz evinizden çıkmamanız ve oyun oynayarak vakit geçirmeniz mantıklı olacaktır. Bu hafta çıkacak oyunlar listemizde de evde geçireceğiniz zamanı keyifli kılacak oyunlara yer vereceğiz.

Haziran ayının ortasında başlayan E3 ile birlikte oyun dünyası hareketlenmişti. Birbiri ardına yeni oyunlar tanıtılırken önceden duyurulmuş olan oyunların detayları ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Bu nedenle de geliştiriciler yeni oyun çıkarmamayı tercih etmişti, haklı bir sebepleri de vardı; E3'e odaklanan ilgi nedeniyle oyunları ilgi görmeyebilirdi.

E3 2017'nin ardından da Steam yaz indirimleri başladı. Geçtiğimiz hafta da Steam yaz indirimlerinin etkisiyle kısıtlı sayıda oyun çıkmıştı. Fakat bu hafta oyun piyasası normale dönüyor ve güzel oyunlar çıkıyor.

Şüphesiz ki bu haftanın oyun düyasındaki en büyük olayı No70: Eye of Basir'in çıkıyor oluşu. Gururumuz olan bu Türk yapımı korku oyunu daha önceden yayınlanan demosuyla beğenimizi kazanmıştı. Bir hayli güzel grafiklere ve sürükleyici bir hikayeye sahip olan oyunu bu videomuzda incelemiştik.

Bu hafta Diablo 3 için önemli bir DLC yayınlanıyor. Rise of the Necromancer adlı indirilebilir içerik oyuna, Diablo 2'nin en sevilen kahramanlarından olan Necromancer'ı ekliyor ve bu DLC sayesinde Necromancer'ı Diablo 3'te de oynayabiliyoruz. Yaşayan ölüler ordumuzla şeytana karşı savaşmak büyük keyif verecek gibi görünüyor.

Eğer Orta Çağ'da geçen bir Sims oyunu oynamak isterseniz SAELIG'e göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bir simülasyon oyunu olan SAELIG'de Orta Çağ'da ailesini kurarak hayatını kazanmaya ve zenginleşmeye çalışan bir kahramanı yöneteceğiz. Dilersek ticarete ve üretime, dilersek eşkiyalığa başvurarak bu işi gerçekleştirebileceğiz.

Gerçekçi bir golf simülatörü olan The Golf Club 2 yüksek grafik kalitesi ve detaylı fizik hesaplamaları ile beğeninizi kazanabilecek bir oyun. Günümüzde az sayıda golf oyunu çıkıyor, bu nedenle The Golf Club 2 yıllardır aradığınız golf oyunu olabilir.

90'lı yılların klasik yarış oyunu serisi Micro Machines, bu hafta Micro Machines World Series adlı yeni oyunu ile geri dönüyor. Kuşbakışı yapacağımız yarışlarda bir yanda evin içinde ve bahçede yüksek hız yapacak, diğer yandan da rakiplerimizle silahlarımızı kullanarak savaşacağız. Oyunun güzel yönü ise online olarak da oynanabilmesi.

Bu hafta Titanfall 2 ve The Elder Scrolls Legends için de önemli yeni içerikler çıkış yapıyor. Dilerseniz bu haftaki oyunlarımıza, hangi platformlara çıkış yapacaklarına ve çıkış tarihlerine bakalım:

27 Haziran Salı

- Titanfall 2 - The War Games - PC/PlayStation 4/Xbox One

- Diablo 3 - Rise of the Necromancer - PC/Xbox One/PlayStation 4

- The Golf Club 2 - PC/PlayStation 4/Xbox One

28 Haziran Çarşamba

- No70: Eye of Basir - PC

29 Haziran Perşembe

- Micro Machines World Series - PC/PlayStation 4/Xbox One

- The Elder Scrolls Legends - Heroes of Skyrim - PC

30 Haziran Cuma

- SAELIG -PC

GOG Bu Sefer Double Dragon Trilogy'i Ücretsiz Veriyor

YORUMLAR