Bu Kılıf ile iPhone Üzerinde Android Kullanabiliyorsunuz!

Bu Kılıf ile iPhone Üzerinde Android Kullanabiliyorsunuz!

iPhone'da Android kullanma rüyası nihayet gerçek oluyor. Apple'ın ürettiği iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlar bu işletim sisteminin açık kaynak koduna sahip olmaması nedeniyle Android telefonlar kadar esnek değiller. Bu da iPhone'lara harici işletim sistemleri kurmayı, alternatif kullanım yöntemleri uygulamayı genel kullanıcılar için imkansızlaştırıyor. Android telefonlarda ise farklı bir işletim sistemini uyumlu ROM'u bulduktan sonra yükleyebiliyoruz. Fakat Apple'ın açık kaynak koduna sahip olmayan iOS işletim sistemini kullanıcılara dağıtmaması sebebiyle Android cihazlarda iOS kullanabilmemiz mümkün olmuyor. Tendigi adı verilen yeni bir iPhone kılıfı ise Android işletim sisteminin esnekliğini iPhone'un şık tasarımıyla birleştirmemizi mümkün kılmakta. 

Tendigi temel olarak bizi oldukça karmaşık bir iş olan iPhone Android yükleme işini gerçekleştirme zahmetinden kurtarıyor. Normalde bu iş için ileri derecede yazılım ve donanım bilgisine ihtiyaç duyuyoruz. Fakat Tendigi adlı kılıfı iPhone'unuza takarak herhangi karmaşık bir işlem yapmadan Android'i iPhone üzerinde çalıştırabiliyorsunuz. Nasıl mı? İşte bu videoda bu işin nasıl yapıldığı anlatılıyor ve iPhone üzerinde Android işletim sistemi çalışırken yakalanan görüntüler paylaşılıyor:

Tendigi'nin mucidi ise daha önceden Apple Watch'a Windows 95 yükleyip çalıştırmayı başaran Nick Lee. Nick Lee'nin yeni oyuncağı olan Tendigi kendi 8 çekirdekli 64 bit işlemcisine sahip. Bunun yanında Tendigi görüntüyü iPhone'un ekranına iletirken dokunmatik girişleri iPhone ekranından alarak işliyor. 3 boyutlu yazıcılar sayesinde üretilen Tendigi küçük bir kablo yardımıyla iPhone'unuza bağlanmakta.

Android N'in Yapıp iOS 9'un Yapamadığı 4 Şey

YORUMLAR