Candy Crush Saga'nın Geliştiricisi King, Activision Blizzard Tarafından Satın Alındı!

Candy Crush Saga'nın Geliştiricisi King, Activision Blizzard Tarafından Satın Alındı!

İlk çıktığında biz gençlerin, son zamanlarda ise annelerimiz, teyzelerimiz hatta büyük annelerimizin çılgınca oynadığı şeket patlatma oyunu Candy Crush Saga'nın geliştiricisi King, Activision Blizzard tarafından 5.9 milyar dolar gibi çok büyük bir miktara satın alındı.

2015 yılı içerisinde gerçekleşen en büyük satın almalardan bir tanesi olan bu işlemle birlikte King kapanmayacak elbette. Sadece Activision'ın içine entegre edilecek ve yaptığı mobil oyun geliştirmelerine kaldığı yerden hatta belki daha hızlı şekilde devam edecek.

World of Warcraft, StarCraft, Diablo ve Hearthstone gibi Dünyaca popüler oyunları ile tanınan Blizzard'ın aile şirketlerinden bir tanesi olan Activision Blizzard, bu satın alma ile dünyanın en popüler mobil oyunlarından bir tanesini de bünyesine katmış oldu. Fakat Candy Crush Saga'nın eskiden olduğu kadar popüler olmadığı ve gelirlerinin düştüğü de son zamanlarda internette gezinen diğer haberler arasında. Yine de günlük olarak olarak yaklaşık 633.000 Dolar gelir elde eden oyun, 2014 yılında tek başına 1.3 milyar dolar getiri sağlamayı başarmıştı.

Activision Blizzard'ın bu satın almada öncelik verdiği Candy Crush Saga mı yoksa King şirketi mi henüz bilinmiyor fakat oyuncular için gelecek süreçte mağazalara güzel oyunlar düşeceği de kesin.

Twitch için 970 milyon dolar ödeyen Amazon, Oculus VR'a 2 milyar dolar harcayan ve WhatsApp'ı satın almak için 19 milyar dolar ödeyen Facebook ve Minecraft'ı 2.5 milyar dolara satın alan Microsoft ile birlikte yılın en büyük satın alma işlemlerinden olan Activision - King satın alma işlemi hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR