Çapkın Çinli Kız iPhone Sayesinde Ev Sahibi Oldu

Çapkın Çinli Kız iPhone Sayesinde Ev Sahibi Oldu

Çin ve iPhone hikayeleri manşetlerden hiç düşmüyor. Böbreğini satanlardan, düğün hediyesi olarak gelinin ağırlığınca iPhone hediye edenlere kadar ne ararsanız bu ülkeden çıkabiliyor.

Bu kez, Çin’in Şenzen kentinden çapkın bir kadının erkek arkadaşlarından istediği iPhone’ları yeni evine sermaye yapması da BBC manşetlerinde yer aldı. BBC Trending’in haberine göre Şenzen’de bir kadın, 20 erkek arkadaşından kendisine iPhone 7 almalarını istemiş. Kadının bu talebini tüm erkek arkadaşları sorgusuz ve birbirlerinden habersiz yerine getirdi. Bu durumda kadına fazladan gelen iPhone’lar kendisine 53 bin TL’lik bir sermaye kazandırdı. Çapkın kadın da bu parayı bir emlak sitesinde ev peşinatı olarak kullandı.

Normal şartlarda böyle bir durumun saklı kalması gerekirken durumu bir şekilde bir arkadaşıyla paylaşan kadın durumun açığa çıkmasını da engelleyemedi.  Birden bire ev alabilen ve varlıklı bir aileden gelmeyen kadın, doğal olarak önce mahallesinde, sonra kentinde doğal olarak hemen ardından ülkede gündem oldu. Çin’in sosyal medya aracı Weibo sayesinde de hızla yayılan haber, sonunda BBC’de manşet olarak dünya turunu da tamamlamış oldu. 

Çin'de Cinsellikten Bahsedeceğimize Ben Sana Şarkı Söylesem Dönemi

YORUMLAR