Captain Marvel’dan İlk Kareler Geldi!

Captain Marvel’dan İlk Kareler Geldi!

Marvel’ın ilk kadın süper kahraman filmi Captain Marvel üzerindeki sır perdesi yavaş yavaş kalkıyor. Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson’ı Carol Danvers (Captain Marvel) rolünde izleyeceğimiz yapımdan ilk görseller paylaşıldı.

Marvel evreninin gelmiş geçmiş en güçlü süper kahramanı olarak lanse edilen Captain Marvel, 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona girecek. 

Marvel hayranları tarafından merakla beklenen filmden ilk resmi görseller geldi. Filmin çekimleri devam ederken paylaşılan bazı set fotoğrafları, Carol Danvers’ın kostümüyle ilgili bizlere birkaç fikir vermişti, ancak yine de tam manasıyla emin olmak için resmi fotoğrafların gelmesini beklememiz gerekiyordu. 

Captain Marvel Brie Larson

Entertainment Weekly  tarafından paylaşılan görsellerde, Carol’ı nam-ı diğer Captain Marvel’ı çizgi romanlardan tanıdığımız kırmızı, mavi ve altın renklerinden oluşan ikonik kostümüyle görüyoruz. Kostümün tam ortasında ise tabii ki bir yıldız yer alıyor. Marvel hayranları tarafından sevinçle karşılanan bu durum, karakterin çizgi romandaki görünümüyle beyaz perdede boy göstereceği anlamına geliyor.

captain marvel nick fury

Fotoğraflarda birkaç tanıdık yüz var. Bunlardan en dikkat çekeni Samuel L. Jackson’ın hayat verdiği Nick Fury karakteri. 90’lı yıllarda çekilecek filmde  S.H.I.E.L.D. müdürünün gençliğine tanıklık edeceğiz. Carol’ın yanında gördüğümüz Doktor Walter Lawson karakterini ünlü oyuncu Jude Law canlandıracak. Dr. Lawson Captain Marvel’ın akıl hocalığını yapacak. 

Captain Marvel görseller

Yönetmen koltuğunda Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin oturduğu Captain Marvel solo filmiyle izleyicilerin karşısına çıktıktan sonra, macerasına Avengers 4’te devam edecek ve Thanos’a karşı mücadelede kilit bir rol üstlenecek.

Captain Marvel, 8 Mart 2019 tarihinde vizyona girecek. Avengers 4’ün yayın tarihi ise 3 Mayıs 2019 olarak açıklanmıştı.