Caviar, Güneş Panelli iPhone X'i Tanıttı

Ömer Dursun
Ömer Dursun Mobil
YORUM YAZ

Vladimir Putin ve Donald Trump’a altın kasalı iPhone’lar üreterek bir anda popüler olan Rus şirketi Caviar, bugün itibarıyla satışa çıkarılan iPhone X için güneş enerjisi paneline sahip bir model üretti. Bu modele iPhone X Tesla adını veren şirket, ilk günden ilgi toplamayı başardı.

Genel olarak iPhone X’in orijinal tasarımını bozmadan yeni bir seçenek sunmaya çalışan Rus şirket, iPhone X Tesla adını verdiği modelde güneş panelleri sayesinde çok daha uzun süre batarya ömrü sunan bir cihaz vaat ediyor. Caviar ürettiği iPhone X Tesla’yı titanyum ile kaplamış ve cihazın kenar çerçevesini 24 ayar altınla süslemiş. Ayrıca şirket kamera için de bir altın koruma düşünmüş.

Bunlara ek olarak cihaz isminin 3 farklı dehadan geldiğini belirten Caviar, bu kişilerin Steve Jobs, Nikola Tesla ve Elon Musk olduğunu ifade etti. Telefonda bu kişilerden esinlenildiğini aktaran şirket, cihaza iPhone X Tesla adını uygun görmüş.

Normal iPhone X’e göre bir hayli pahalı olan güneş panelli Tesla’nın 64GB’lık seçeneği  259.000 RUB (4.445 Dolar) değerinde. 256GB’lık seçeneği ise 274.000 RUB ($ 4.700)olarak belirlenmiş.

YORUMLAR