Caviar, Güneş Panelli iPhone X'i Tanıttı

Vladimir Putin ve Donald Trump’a altın kasalı iPhone’lar üreterek bir anda popüler olan Rus şirketi Caviar, bugün itibarıyla satışa çıkarılan iPhone X için güneş enerjisi paneline sahip bir model üretti. Bu modele iPhone X Tesla adını veren şirket, ilk günden ilgi toplamayı başardı.

Genel olarak iPhone X’in orijinal tasarımını bozmadan yeni bir seçenek sunmaya çalışan Rus şirket, iPhone X Tesla adını verdiği modelde güneş panelleri sayesinde çok daha uzun süre batarya ömrü sunan bir cihaz vaat ediyor. Caviar ürettiği iPhone X Tesla’yı titanyum ile kaplamış ve cihazın kenar çerçevesini 24 ayar altınla süslemiş. Ayrıca şirket kamera için de bir altın koruma düşünmüş.

Bunlara ek olarak cihaz isminin 3 farklı dehadan geldiğini belirten Caviar, bu kişilerin Steve Jobs, Nikola Tesla ve Elon Musk olduğunu ifade etti. Telefonda bu kişilerden esinlenildiğini aktaran şirket, cihaza iPhone X Tesla adını uygun görmüş.

Normal iPhone X’e göre bir hayli pahalı olan güneş panelli Tesla’nın 64GB’lık seçeneği  259.000 RUB (4.445 Dolar) değerinde. 256GB’lık seçeneği ise 274.000 RUB ($ 4.700)olarak belirlenmiş.

YORUMLAR