Cebinde Patlayan Telefon İçin LG'ye Dava Açtı!

Cebinde Patlayan Telefon İçin LG'ye Dava Açtı!

Günlük hayatımızın vazgeçilmez birer parçaları olan akıllı telefonlarımızı gittiğimiz her yere götürüyoruz. Minik birer cep bilgisayarlarına dönüşen akıllı telefonlar ilk çıktıklarında günümüzdeki kadar taşınabilir değillerdi. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlar içinde kullanılan donanımlar daha da az yer kaplamaya başladılar ve bu durumun doğal sonucu olarak telefonlar da incelerek küçüldüler. Bu gelişmelere bağlı olarka akıllı telefonlarımızı çantalarımızda ve pantolonlarımızın ceplerinde taşıyabiliyoruz. Fakat bu durum haberimize konu olan olayda sağlığımızı tehdit eden bir duruma dönüşmüş.

Muhammad Sattar adlı Amerika'da çalışan bir kişi yaşadığı olay sonucu teknoloji devi LG'ye karşı hukuki işlem sürecini başlatmaya hazırlanıyor. Sattar'ın yaptığı açıklamaya göre sahip olduğu LG Optimus F6 model telefonu cebinde taşırken telefon bilinmeyen bir sebepten ötürü patlamış. Muhammed Sattar bu kazayı bacağında ve elinde 2. ve 3. derece yanıklarla atlatmış. Kaza nedeniyle olayımızın kahramanı işinden de 1 ay uzak kalacak.

Sattar yaptığı açıklamada telefonunu sadece birkaç aydır kullanmakta olduğunu ifade ediyor. Fakat LG Optimus F6 çıkarılabilir bir pile sahip. Telefonun pilinin orijinal olup olmadığı konusu mahkemede gündeme gelebilir. Bu tür kazanlar genellikle eskiyen ve şişen cep telefonu pillerinden kaynaklanmakta; fakat Sattar'ın açıklamaları doğruysa cep telefonunun pilinin bu tür bir deformasyona uğramış olması mümkün görünmüyor.

Hunharca Akıllı Telefon Kullanarak Kendilerine Zarar Veren İbretlik İnsanlar

YORUMLAR