Cep Telefonunu Mini Bir PC'ye Dönüştürebilen Microsoft Display Dock Tanıtıldı

Cep Telefonunu Mini Bir PC'ye Dönüştürebilen Microsoft Display Dock Tanıtıldı

Microsoft Windows 10 Mobile telefonları klavye, fare ve daha büyük bir ekranla beraber PC gibi kullanmayı mümkün kılan Display Dock’u tanıttı.

Display Dock aslında yeni bir cihaz değil. Daha önce adı Continuum Dock olarak da biliniyordu. Ancak yeni nesil Display Dock, üç adet USB girişi taşıyor. Bu girişlerden biri USB Type-C formunu destekliyor. Display Dock aynı zamanda HDMI ve DisplayPort girişlerine de sahip. Microsoft Display Dock’a bir USB bellek de ekleyebilmek mümkün. Display Dock herhangi bir 1080p çözünürlükte monitörle hemen uyum sağlayabiliyor.

Display Dock Windows 10 Mobile işletim sistemli yeni Lumia 950 ve Lumia 950 XL ilşe beraber tanıtıldı. Microsoft etkinliğinde yapılan demoda Display Dock’a bağlı bir Lumia 950 XL’in Windows 10 Mobile deneyimini PC’ye nasıl aktardığı gösterildi. Microsoft Display Dock tanıtılırken cihazın tamamen PC deneyimi verebilmesinin mümkün olmadığı, ancak PC’ye oldukça yakın bir kulanım tecrübesi sunabildiği açıkça görüldü. Microsoft Display Dock evrensel Windows 10 uygulamalarını da çalıştırabiliyor. Microsoft Display Dock ’un fiyatı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Microsoft Lumia 950 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Microsoft Lumia 950 XL Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Microsoft Yeni Giyilebilir Cihazı Band 2'yi Tanıttı ve Fiyatını Açıkladı

YORUMLAR