Cep Telefonuyla Şeytan Çıkarıyor

Cep Telefonu Şeytan Çıkarma

İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan ve Katolik Kilisesi’ne bağlı bir üniversitede şeytan çıkarma üzerine kurs veren Arnavut rahibin açıklamaları gündem oldu.

Kurs sırasında yeni nesil şeytan çıkarma ayinlerinden bahseden rahip, kimi zaman cep telefonu yardımıyla şeytan çıkarma ayinleri yaptığını söyledi.

Ateneo Pontificio Regina Apostolorum

Roma’daki Ateneo Pontificio Regina Apostolorum Üniversitesinde 16-21 Nisan tarihlerinde düzenlenen "Şeytan Çıkarma ve Özgürleştirme Duası Kursu"na 51 ülkeden 250’nin üzerinde rahip katıldı. Kursun açılış derisini veren Arnavut Kardinal Ernest Simoni, günümüzde şeytan çıkarma ayini yapan rahiplerin mücadele etmek durumun olduğu yeni alanlardan bahsetti. Simoni, “Her gün cep telefonuyla 4-5 şeytan çıkarma ayini yapıyorum.” dedikten sonra kursu organize eden Sacerdos Enstitüsünden Rahip Jose Enrique Oyarzun, “Yalanın babası” olarak tanımladığı sosyal medya ve internete dikkat çekerek, yeni teknolojilerin kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Şeytan çıkarma konusunda uzman olduğunu söyleyen Müslümanlardan yardım talepleri aldığını dile getiren Simoni, “Müslümanlara da şeytan çıkarma ayini yaptım. Beni tanıyorlardı ve rica ettiler” dedi. "Şeytandan kurtardığı" Müslümanların bu ayinden sonra din değiştirip değiştirmediği sorusuna ise Simoni, “Hayır, Müslüman kaldılar” diye yanıt verdi. Arnavut Kardinal, dersinin sonraki bölümlerini ise pedofili, Afrika büyüleri ve Latin Amerika’daki tarikatlara ayırdı.

BBC Türkçe tarafından yapılan haberle birlikte Hristiyan rahiplerin teknolojiye nasıl ayak uydurduğu görülürken, akla mantığa çok yatmayan ilginç bilgiler de ortaya çıkmış oldu.