Çerçevesiz Ekranlı HTC U11 Plus Sızdırıldı

htc

Bu sabah Tayvan merkezli HTC şirketinin en güçlü amiral gemisi olacağı düşünülen HTC U11 Plus sızdırıldı. HTC U11 Plus'ın neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı iddia edildi.

Günümüz akıllı telefonlarında moda haline gelen çerçevesiz ekrana yabancı kalmak istemeyen HTC, yeni telefonunda bu teknolojiyi kullanabileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde Google ile büyük bir anlaşma yapan şirket, kasasına ortalama 1.1 milyar dolar koymuştu. Bu para ile akıllı telefon departmanını geliştirmek isteyen HTC, artık daha büyük hedefler içerisinde olduğunu da ifade etmişti.

HTC U11'e göz attığımızda alt taraftaki Home tuşu ve kalın çerçeveler dikkat çekiyor. Bu etmenlerden dolayı U11'in ekran-gövde oranı yetersiz kalıyordu. Ancak U11 Plus ile 18:9 ekran formatına geçmeyi planlayan HTC, yeni telefonunda daha büyük ekran boyutunu kullanıcılara sunabilir.

U11 Plus'ın teknik özelliklerinde ise, Snapdragon 835 yonga seti, 4GB veya 6GB RAM dikkat çekiyor. 64GB depolama kapasitesine ek olarak IP68 su geçirmezlik sertifikası, 12MP çözünürlüğünde arka kamera, 8MP çözünürlüğünde ön kamera ve Edge Sense sensörlerinin olması beklenen cihaz, 11 Kasım'da HTC U11 Life ile beraber tanıtılacak.

 

YORUMLAR