Chrome Android'de Sorularınızı Daha Ararken Cevaplıyor

Chrome Android'de Sorularınızı Daha Ararken Cevaplıyor

Google pratik çözüm ağını genişletmeye devam ediyor. Adres çubuğuna yazdıklarınızı algılayan arama motorunun deneylerine dahil olmak ister misiniz?

Google'ın tarayıcısı Chrome ve arama motoru piyasadaki rekabetten çok gerçekten kullanışlı olma amacıyla yenileniyor. Teknoloji devinin en görünür ve bilinir hizmeti arama motoru, bir süredir adres çubuğuna yazdıklarınızı algılıyor ve hızlıca etkileşime geçiyordu. Chrome tarayıcının Android uygulamasında aradıklarınızı algılayıp hemen yanıtlamak için harekete geçen ekip, denemelere başladı bile. Peki telefonunuzda ekibin henüz deneme aşamasındaki özelliklerini nasıl etkinleştireceksiniz?

Bunu için Chrome uygulamasını telefonda açıp adres çubuğuna chrome://flags yazıyorsunuz. Sayfanın başında da belirttiği üzere bu özellikler henüz deneme aşamasında olduğundan her an kullanımdan kaldırılabilir, arama geçmişinizi sıfırlayabilir, seçtiğiniz özelliğe göre gizlilik ayarlarınızı bile değiştirebilir. Bu sebeple etkinleştirmeden önce özellik hakkında iyice bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Yazının başında belirttiğimiz arama esnasında önerilerde bulunma özelliğine ‘Answers in Suggest’ şeklinde sayfada arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Default ayarını Enabled olarak değiştirin.

Sayfanın en altında yer alan uyarıda da yazdığı gibi özelliğin etkinleşmesi için uygulamayı yeniden başlatmalısınız, bunun için de 'Relaunch Now' düğmesini kullanın.

Uygulama yeniden açıldığında örneğin hava durumunu öğrenmek isterseniz bulunduğunuz ili yazmaya başladığınızda hava durumu hemen öneriler arasında beliriyor.

Henüz deneme aşamasındaki arama özelliği hava durumu için güzel çalışsa da diğer soruları şimdilik düzgün ve hızlı gösteremiyor. Umuyoruz kısa zamanda daha hızlı dönüş sağlayan bir hale gelir.

Google, Android One Telefonlarını Hindistan'da Tanıttı

iPhone 6 Bir Günde 4 Milyon Sattı

YORUMLAR