Çinli Teknoloji Devi, Spotify'i Satın Almak İstedi

Çinli Teknoloji Devi, Spotify'i Satın Almak İstedi

Bugün popüler müzik dinleme platformu Spotify'in Çinli bir teknoloji şirketi tarafından satın alınmak istendiği iddiası ortaya atıldı. Tencent isimli firma, bu yılın ilk aylarında Spotify için bir girişimde bulundu fakat bu girişimin olumsuz sonuçlandığı ifade edildi.

Şu ana kadar her iki şirketten de resmi bir açıklama gelmiş değil. Bu sebepten dolayı henüz net şeyler söylemek çok zor. Zaten bazı yabancı kaynaklar, bu görüşmelerin yapılmadığını ve haberin asılsız olduğunu düşünüyor. Çünkü Tencent şirketi böyle bir girişimde bulunsaydı, o dönem en azından birkaç sızıntı ortaya çıkardı.

Ayrıca Tencent'in ortalama 600 milyon müşterisi bulunuyor. Spotify'da ise bu müşterisi sayısı 150 milyon seviyesinde. Yani Tencent'in Spotify'i alması çok zor olmamakla beraber, şirketin evrensel bir politika izlemek istediği de düşünülüyor.

Bunlara ek olarak 60'dan fazla ülkede hizmet sunan Spotify Çin pazarında yer almıyor. Asya kıtasında önemli bir kullanıcıya sahip olan Spotify, Tencent tarafından işletilen müzik servisi Joox ile rekabet halinde. Yani eğer satın alım gerçekleşirse, "Spotify Çin pazarında yerini alır." demek pek doğru olmayacaktır. Çünkü bu şekilde Tencent'in kullanıcıları ikiye ayrılır, bu da şirkete hiçbir katkı sağlamaz.

Spotify Artık Safari Tarayıcılarda Çalışmayacak!

Spotify ve Apple da Irkçılara Karşı Cephe Aldı

YORUMLAR