Clash Of Clans, Supercell'e 871 Milyon Euro Kazandırdı

Clash Of Clans, Supercell'e 871 Milyon Euro Kazandırdı

Android ve iOS mobil cihazlar üzerinde oynanan oyunlardan bahsedildiğinde Candy Crush Saga ile birlikte akla gelen ilk oyunlardan bir tanesi olmayı başaran Clash of Clans, geliştiricisi Supercell'i tek başına zengin yaptı.

Clash of Clans'ı oynamıyor olsanız bile mutlaka Facebook ya da benzeri bir platformda reklamlarını görmüş olmalısınız. Kendi köyünüzü kurarak savaşlara katılıp birliğinizdeki arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir strateji oyunu olan Clash of Clans, asıl olarak ücretsiz bir oyun. Fakat oyun içerisindeki mağazadan oyundaki gelişmelerinizi hızlandırmak adına hem kaynak satın alabiliyorsunuz hem de tüm zamanla ilgili işlemleri hızlandırmak adına yeşil taş. Tabi bu yeşil taşların miktarı arttıkça ücreti de artıyor ve bu taşların paralarının hepsi Supercell'in kasasına giriyor. Öyle ki, Supercell'in Clash of Clans'la elde ettiği gelir 871 milyon Euro olarak açıklandı.

Finlandiya'lı firma bu rakam ile birlikte yine kendisi gibi Finlandiya'lı olan Dünya'nın en büyük telefon üreticilerinden Nokia'yı yaklaşık 10'a katladı. 871 milyon Euro'luk gelir ile ülkenin en fazla para kazanan firması olma ünvanına da ele geçiren Supercell, aynı zamanda Candy Crush Saga ile aynı alanda rekoru elinde bulunduran King'i de geride bırakmayı başardı. Bu arada dün açıklanan bilgiler dahilinde King, Avtivision tarafından satın alındı. İlgili habere gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Clash of Clans oynayın ya da oynamayın 871 milyon Euro'luk bir gelirin sadece bir mobil oyunla elde edilmesi hakkındaki görüşlerinizi altta yer alan yorum bölümü ya da Twitter üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Clash of Clans indirmek için yine latta yer alan indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz.

YORUMLAR