Cyanogen OS Artık Microsoft ile Ortak, Şimdi Google Düşünsün

Cyanogen OS Artık Microsoft ile Ortak, Şimdi Google Düşünsün

Microsoft ve Cyanogen’in iş ortaklığı artık bir söylenti değil. Android işletim sistemi yapımcısı Cyanogen, Microsoft ile yapacağı ortaklığını doğruladı.

Cyanogen yaptığı açıklamada Microsoft ile işbirliği yapılacağını ve Microsoft’un tüketicilere özel uygulama ve servislerinin Cyanogen OS’e entegre edileceği resmen açıkladı.

Bing, Skype, OneDrive, OneNote, Outlook ve Microsoft Office gibi Microsoft uygulamaları artık Cyanogen OS’te yüklü olarak gelecek. Bu entegrasyonlar muhtemelen Microsoft’un var olan uygulama ve servisleriyle birlikte, Microsoft’un gelecekte geliştireceği uygulamaları da kapsıyor. Microsoft deneme niteliğinde çeşitli Android uygulamaları da geliştiriyor, özellikle Next Lock Screen adı verilen uygulama, Google’ın Android işletim sisteminin geleneksel kilit ekranına bir alternatif olarak geliştiriliyordu. Bu uygulama ve daha birçok Microsoft Android uygulaması tüketicilere artık Cyanogen OS ile sunulabilecek.  

Bu ortaklığın ilginç bir hikayesi de var; Microsoft ve Cyanogen ile iş ortaklığı Android akıllı telefon ve tablet üreticileriyle gerçekleştirilen iş ortaklıklarının hemen ardından gerçekleşti. Örneğin, Samsung’da yeni Galaxy S6 akıllı telefonunda bazı Microsoft uygulama ve servislerini ön yüklü olarak sunuyor. Öte yandan Dell’de Office gibi diğer Microsoft uygulamalarını Android cihazlarında paket halinde dağıtacağını açıklamıştı.

Cyanogen ve Microsoft ortaklığı telefonlara stok olarak gelen Google Android yazılımının en güçlü alternatifi. Microsoft ortaklığından sonra Google Android’in nasıl bir rekabet ortamı yaratacağı da merak ediliyor. 

CyanogenMod Nasıl Yüklenir?

En Popüler CyanogenMod Temaları

YORUMLAR