Daha 4K Bile Kullanamazken 11K Ekran da Nedir? İşte Samsung’un Yeni Ekranları

Daha 4K Bile Kullanamazken 11K Ekran da Nedir? İşte Samsung’un Yeni Ekranları

Önce 2K, ardından 2.5K sonra 4K, yok olmadı 8K derken Samsung, 11K akıllı telefon ekranları üretmeye başlayacağını açıkladı.

Samsung’un ekran kalitesinin tartışılmaz bir üstünlüğü var. Akıllı telefon piyasasında eline su dökebilecek çok az rakibi olduğu da bir gerçek. Akıllı telefon ekranlarında çözünürlüğü artıran Samsung, bu kalitesiyle telefon ekranları üzerinde 3B kalitesini yakalamak için çözünürlüğü artırmaya karar verdi.

Electronic Times’ın haberine göre 4K ve 8K ekran üretmeye başlayan Samsung 2018’den sonra hem bu çözünürlükte ekranları piyasaya sürmeyi, hem de bunların üzerine bir de 11K ekran çözünürlüğü getirmeyi planlıyor.

11K ekranlar bir inç karede "2250ppi" piksel kalitesi sunacaklar. Samsung Galaxy S6 serisi 1440 x 2560 piksel çözünürlükte 577ppi sunuyor. Artık kalitenin nasıl olacağını siz düşünün.

Samsung tüm projeleri için önümüzdeki 5 yıl için 27 milyar dolar bütçe ayırmış. Habere göre Samsung’un elinde hali hazırda 11K bir akılı telefon ekranının prototipi hazır. Bunu 2018’e kadar daha da geliştirdikten sonra son derece farklı bir cihazla piyasaya çıkacaklar. Ayrıca Samsung akıllı telefonlar için özel bir de 3B gözlük patenti almış.

Yani 11K ve 3B telefon almak istiyorsanız, şimdiden bir köşeye biraz para biriktirmeniz gerekiyor. Çünkü bu noktada haber, bu telefonun kaç paraya satılacağından pek bahsetmiyor. Çünkü bunu kestirebilmek çok da mümkün görünmüyor.

Samsung'dan Ekran Merkezli Bir Dünya

Samsung Galaxy Note 5'in Üstün Ekran Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR