Daha Az Depolama Alanı ve Veri Kullanan Shazam Lite Kullanıma Sunuldu

Daha Az Depolama Alanı ve Veri Kullanan Shazam Lite Kullanıma Sunuldu

Normal Shazam uygulamasından çok daha az miktarda depolama alanına ihtiyaç duyan ve veri kullanımı konusunda da daha tutarlı olan Shazam Lite, kullanıma sunuldu.

Büyük bir müzik ve şarkı sözleri arşivine sahip olmasına rağmen, bu özelliklerinden ziyade duyduğumuz ancak ismini bilmediğimiz şarkıları bulmak adına kullandığımız Shazam, yeni Shazam Lite isimli uygulamasının kullanıma sunulduğunu duyurdu. Shazam Lite, Messenger Lite ve Facebook Lite uygulamaları gibi orijinal uygulamadan daha az veri tüketimi gerçekleştiriyor ve daha az depolama alanına ihtiyaç duyuyor.

Shazam Lite Nedir?

Shazam Lite, orijinal Shazam uygulamasından daha az fonksiyona sahip fakat Shazam’ın asıl kullanım amacı olan müzik arama özelliği bu uygulamada da mevcut. Şimdilik sadece Android işletim sistemini kullanan cihazlardan indirilebilen Shazam Lite, 1 MB’dan daha az depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Uygulamanın bu denli az depolama alanına ihtiyaç duyuyor olması, Shazam Lite’ı eski model Android telefonları için de ideal kılıyor.

Shazam Lite Nasıl Çalışır?

Çalan müziği telefonunuza dinleterek ismini bilmediğiniz şarkıyı hızlıca bulmanızı sağlayan Shazam uygulamasının bu özel sürümü, hem ufak boyutlu hem de internetsiz (offline) çalışabiliyor.

Müzik Tutkunları İçin En İyi Android Uygulamaları

Shazam’dan Çıkmadan Spotify ile Müzik Dinleyebileceksiniz

YORUMLAR