Deadpool ve X-Men Marvel Sinematik Evreni’ne Katılıyor!

Deadpool ve X-Men Marvel Sinematik Evreni’ne Giriyor!

Deadpool ve X-Men karakterleri, Marvel çizgi romanlarının en önemli parçalarından biri olmalarına rağmen, sinematik evrende kendilerine yer bulamamışlardı, ancak bu durum önümüzdeki yıldan itibaren değişebilir.

Marvel Studios Başkanı Kevin Feigle, Deadpool ve X-Men filmlerinin gelecek yıldan itibaren Marvel çatısı altında geliştirilebileceğini söyledi. 

Hatırlayacağınız üzere, Marvel’ın ana şirketi Disney, 21st Century Fox’u 71,3 milyar dolara satın almıştı. Anlaşmanın ardından Fox’un elindeki film arşivi ve fikri mülkiyetler Disney’e geçti. Bu da, daha önce Fox çatısı altında bulunan Deadpool ve X-Men gibi karakterlerin, gelecekte Marvel Sinematik Evreni’ne gireceklerinin kesin olduğu anlamına geliyor. 

Perşembe günü Variety'nin "Playback" podcast'inde konuşan Feigle, bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair kesin bir zaman tarih vermedi, ancak söz konusu filmlerin 2019’un ilk altı ayında geliştirilmeye başlanabileceğini söyledi. 

marvel sinematik evreni x-men

“Yaptığımız 23 filmle 80 yıllık Marvel çizgi romanlarının üzerine sadece ufak bir çizik atabildik” diyen Feigle, gelecekte daha fazla karakteri beyaz perdeye taşıyacaklarını dile getirdi.

2008 yılında Iron Man ile başlayan Marvel Sinematik Evreni, önümüzdeki yıl vizyona girecek Avengers: Endgame ile 10 yıllık macerayı farklı bir boyuta taşıyacak. Hatta birinci nesil kahramanlardan bazılarına veda etmek zorunda bile kalabiliriz. 

Captain America karakterine hayat veren ünlü aktör Chris Evans, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, Avengers 4'te yani Endgame’de son kez Captain America’yı canlandıracağını söylemişti. Marvel evrenine veda edecek kahramanların yerini Captain America, Black Panther ve Ant-Man gibi üçüncü nesil kahramanlarla doldurmak isteyen stüdyo, X-Men’i de evrenin bir parçası yapmayı hedefliyor.

Marvel patronunun açıklamalarına bakarsak, bunu görmemiz çok uzun sürmeyebilir. Kim bilir, belki de Avengers: Endgame’de bir sürprizle karşılaşabiliriz. Bunun için bir süre daha beklememiz gerekse de, kesinlikle buna değer!