Dell, $649’lık Windows 8 Tabletleri Satmakta Kararlı

Dell, $649’lık Windows 8 Tabletleri Satmakta Kararlı

Kasım ayının 2’sinde sona eren çeyrekte Dell’in kazancının dibe vurduğu görüldü. Öyle ki şirketin geçen yılın aynı dönemindeki 893 milyon dolarlık kazancına göre bu yıl 475 milyon dolar kaydetmiş olması %47 oranında düşüş ile “batmak” şeklinde yorumlanıyor.

Dell’in bu konuda yaptıklarına bakılacak olursa, şirketin IT hizmetleri tedarikçisine dönüşmeye çalıştığı söylenebilir. Fakat bunu yapmadan önce daha fazla sayıda PC satmaya çalışan şirket şimdilerde Windows 8 tablet satma gayreti içinde.

Bu tabletler iş dünyasında, özellikle büyük şirketler tarafından alımda, pazarda lider olan Apple iPad ile yarışacak.

Seeking Alpha tarafından sunulan rapora göre, ticari müdür Stephen Felice şöyle konuşmuş: “Ortamlarında yayacakları tabletlerin öncelikli güvenlik ve yönetilebilirlik özelliklerini taşıması gerektiğini yineleyen pek çok müşteri ile toplantıda bulundum. Özellikle Latitude 10 gibi ürünler akıllı kart özelliği ile güvenliği içinde yapılandırılmış şeylere ve hatta değiştirilebilir bataryaya sahip olmalı. Bunlar ticari alanda yankı yapacak şeylerdir.”

Windows 8 Pro ve değiştirilebilir batarya gibi özellikler, Latitude 10’u ve fiyatı $649’dan başlayan Intel tabanlı tabletleri iş dünyasında en çok satan yapar mı? Bunu izleyip göreceğiz.

YORUMLAR