Destiny'nin Günlük Kaç Oyuncuyu Ağırladığı Açıklandı

Destiny'nin Günlük Kaç Oyuncuyu Ağırladığı Açıklandı

Yeni nesilin en çok konuşulan oyunlarından biri olan Destiny, gün geçtikçe ilerlemeye devam ediyor. Bugün açıklanan haberle de bunun kanıtını bizzat görmüş oluyoruz; Bungie, Destiny'de günlük kaç "milyon" oyuncuyu ağırladıklarını resmi olarak açıkladı.

Özellikle bu seneki oyun fuarlarından oyuncuların yüksek ilgisini çeken Destiny, şu an aslında tüm oyun sektörüne hakim olmuş durumda. Oyunculara sunduğu zengin içerikler ve güncellemelerle oyuncuları kendine bağlı tutan oyun, Bungie'nin açıklamasına göre günde tam tamına 3.2 milyon oyuncuyu ağırlıyor. Bu gerçekten muazzam bir rakam. 

World of Warcraft gibi bir rakibe sahipken bu derece iyi oyuncu sayısına ulaşması gerçekten harika. Bildiğimiz gibi şu an WoW'un oyuncu sayısı 6.8 milyon, hem de bu toplam sayı. Destiny ise 3.2 milyonu günlük aktif kullanıcı olarak görüyor.

Destiny bu şekilde ilerlemeye devame ederse kısa sürede MMO devi olabilir. Ama sormamız gereken soru şu ki; acaba Destiny, yeni nesildeki oyunsuzluktan mı pay çıkarıyor, yoksa gerçekten oyuncuları kendine bağlı tutabiliyor mu?

İlerlediğimiz zamanlarda bunun cevabını bulacağız. 

Destiny'nin İlk 5 Günde Kaç Sattı, Ne Kadar Oynandı?

Destiny'nin PS3 Versiyonu, PS4'ten Biraz Daha Bulanık

YORUMLAR