Diablo 3: Reaper of Souls Resmi Olarak Duyuruldu

Diablo 3: Reaper of Souls Resmi Olarak Duyuruldu

Blizzard, Gamescom 2013 etkinliğinde yeni Diablo 3 ek paketi Diablo 3 Reaper of Souls'u resmi olarak duyurdu. 2 adet etkileyici Diablo 3 Reaper of Souls videosu ile duyuruyu yapan Blizzard Reaper of Souls'un hikayesini şu şekilde açıklıyor:

"Terör Lordu Diablo'nun mağlubiyeti umut çağına yükseliş kazandırmalıydı. Bunun yerine bu mağlubiyet kötü niyetli amacı daha belli olmayan çok büyük bir güce sahip bir gölgeyi üzerine çekti."

Diablo 3: Reaper of Souls ek paketi kötülüğe kendini teslim etmiş bilgelik meleği Malthael'in dönüşünü konu almakta. Malthael yeni eklentide ölüm meleği olarak geri dönmekte ve ilk işi Diablo'nun ruhunun hapsedildiği ruh taşını ele geçirmek oluyor.

Bir nephalem olarak bizim görevimiz ise Malthael'in izini sürerek Sanctuary dünyasına kıyameti taşımasını engellemek. Yeni ek pakette mevcut nephalemlerimize Crusader adlı yeni bir üye katılıyor. Crusader Diablo 2'den hatırlayacağınız Paladin sınıfına benzerliğiyle dikkat çekmekte. Blizzard'ın "yürüyen bir tank" olarak nitelendirdiği Crusader kullandığı ağır zırh, kalkan ve yüksek defansı ile öne çıkan bir kahraman.

Diablo 3: Reaper of Souls ek paketi oyunun seviye limitini 70'e çıkaracak. Mevcut karakterlerimizi seviye atladıkça yeni ve daha gelişmiş özelliklere ve büyülere kavuşturabileceğiz. Paragon sisteminin detaylı şekilde güncelleneceği eklentide yeni haritalar, görevler, düşmanlar doğal olarak yer alacak ve eşya sistemine detaylı güncellemeler getirilecek. Hem yeni eşya yaratma tarifleri eklenmekte hem de eşya toplamak için Loot Run adlı yeni bir oyun modu oyuna dahil edilmekte.

Oyundaki yeni oyun modu Loot Run haricinde Nephalem Trials adlı ek bir oyun modu daha olacak. Bu modlar hakkında henüz detaylı bilgi paylaşılmış değil. Blizzard'ın daha detaylı bilgileri BlizzCon'da paylaşması bekleniyor.

İşte Reaper of Souls sinematik ve oynanış videoları:

Diablo 3'ü buradan indirebilirsiniz:

YORUMLAR