Diablo 3: Yılın En İyi RPG Oyunu

Diablo 3: Yılın En İyi RPG Oyunu

Bu yıl oyun dünyasında Role-Playing (Rol Yapma) türünde bir çok oyun piyasaya sürüldü. Bu oyunların bir çoğu gerçekten de çok kaliteli oyunlar olmasına rağmen düşük fiyatlarla oyunseverlerle buluşturuldu. Runic Games tarafından piyasaya sürülen Torclight 2 anlamak istediğim yüksek kalite ve düşük fiyat uygulamasının en güzel örneklerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Rol yapma oyunu mekaniği ile diğer türleri karıştıran Far Cry 3 ve Borderlands 2 gibi oyunların da piyasaya sürülmüş olması Diablo 3'ün gerçek anlamda yılın en iyi RPG oyunu ünvanını almasını engel olamadı.

Blizzard Entertainment tarafında Diablo 3'ün geliştirme süreci o kadar çok uzamış olmasına rağmen milyonlarca oyuncu hevesle Diablo 3'ün tam sürümünü beklemekten asla vazgeçmedi.

Birçok oyuncunun oyundan umudunu kaybetmeye başladığı bir vakitte piyasaya birçok çevrimiçi bağlanma sorunuyla birlikte sürülen Diablo 3 için oyuncular bu olumsuzluklara aldırış etmeden, sadece oyunu oynamak istediler.

İlk gününde milyonlarca kopya satan Diablo 3'ün bu başarısı en kısa sürede en çok satılan oyun olmasını da sağlamış oldu.

Oyunculara sunduğu çeşitli deneyimler, gelişmiş oyun mekaniği ve sürekli olarak Blizzard tarafından gelen güncellemeler sayesinde bu yılın en iyi RPG oyunu ödülü Diablo 3'ün oluyor.

THQ İflas Etti!

YORUMLAR