Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo iPad'e Geldi

Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo iPad'e Geldi

Luis von Ahn ve takımı tarafından geliştirilen yabancı dil öğrenme uygulaması Duolingo dün iPad uygulamasını çıkardığını açıkladı.

5 milyon aktif kullanıcıya sahip olan bu uygulama, yabancı dil öğrenmek isteyen fakat işlerinden dolayı kurslara zaman bulamayanların gün içerisinde kullanabileceği yararlı ve eğlenceli bir uygulama.

indirmeye uygun hale gelen yeni iOS versiyonunda, Duolingo bilgilerinizi ve arkadaşlarınız arasındaki başarı sıralamanızı görebileceğiniz bir kenar çubuğu eklenmiş. Duolingo bilgileriniz arasında, yetenek puanınız, öğrendiğiniz kelime sayısı, uygulamayı kullandığınız gün sayısı vb. bilgiler bulunmaktadır.

Duolingo kullanıcılarının yarısı iOS cihazı kullanırken bu kişilerin %20'si iPad'lerinden iPhone uygulaması kullanarak giriş yapıyordu. Buna çözüm bulmak amacıyla iPad versiyonunu yapan şirket bu sayede kullanıcı sayısını da arttırmayı planlıyor. Geçtiğimiz ay çıkarttıkları Android versiyonuyla birlikte 1 milyondan fazla yeni kullanıcı kazanan uygulamaya gösterilen ilgi gün geçtikte artıyor.

Duolingo'nun orjinal çıkış fikri öğrencilerin günlük yaşantıda kullanılan cümleleri çevirebilmesi amaçlıydı fakat zamanla Duolingo kullanıcılarına iş dünyasından gelen ücretli çeviri talepleri uygulamanın bu yönde gelişim göstermesini sağladı. Şuan bu tür özelliklere sadece internet uygulaması ile erişebiliyoruz fakat yakın zamanda iOS uygulamasında da görmemiz mümkün olacak.

Duolingo, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce olmak üzere toplam 6 dili öğrenmenize yardımcı oluyor.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama içinde reklam veya hesap yükseltme seçenekleri yok. Hiç bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz bu dil öğretici ve çeviri programını kullanmanızı tavsiye ederim.

Microsoft imagine Cup 2013'ü ingiltere, Portekiz ve Avusturya'nın Öğrenci Takımları Kazandı

YORUMLAR