Disney, Star Wars Evreninde Geçecek Dizisinin İsmini Açıkladı

Disney, Star Wars Evreninde Geçecek Dizinin İsmini Açıkladı

Disney’in henüz ismi açıklanmayan çevrimiçi yayın platformuna gelecek ilk orijinal Star Wars dizisinin ismi ve konusu belli oldu.

Disney, 2019 yılında piyasaya çıkaracağı kendi yayın hizmeti ile birlikte Walt Disney, Pixar, Lucasfilm ve Marvel yapımlarını kendi platformuna çekecek. Bu nedenle Netflix ile sözleşme yenilemeyecek olan medya devi,  elindeki bütün orijinal dizi ve filmleri yalnızca kendi hizmeti üzerinden servis edecek.

Disney’in dijital yayın platformunda boy gösterecek ilk orijinal Star Wars dizisinin ismi belli oldu. Ünlü aktör, yapımcı ve yönetmen Jon Favreau, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Star Wars evreninde geçecek olan serisinin ismini The Mandalorian olarak açıkladı.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#starwars #TheMandalorian

Jon Favreau (@jonfavreau)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Dizinin senaryosunu kaleme alacak olan Favreau, aynı zamanda prodüktörlüğünü de yapacak. “ Star Wars : The Clone Wars” ve “Star Wars Rebels ” da çalışan Dave Filoni, dizinin ilk bölümünü yönetecek. “Thor: Ragnarok” yönetmeni Taika Waititi, Bryce Dallas Howard, Rick Famuyiwa ve Deborah Chow ise serinin diğer bölümlerine imza atacak.

Favreau, büyük heyecan yaratan paylaşımında The Mandalorian hakkında önemli bilgiler verdi. Jango ve Boba Fett’ten sonra  Star Wars evreninde başka bir savaşçının ortaya çıkacağını söyleyen Favreau, The Mandalorian’ın İmparatorluğun yıkılmasından sonra ve İlk Düzen'in ortaya çıkmasından önceki dönemde geçeceğini açıkladı.

Disney’in ses getirecek bir aksiyon serisi geliştirdiği haberleri ilk olarak Mart ayında şirketin CEO’su Bob Iger tarafından dillendirilmişti. The Mandalorian, stüdyonun Star Wars evreninde geçecek birkaç projeden biri olacak.