Dün Gece Çöken WhatsApp, Hizmete Girdi

Dün Gece Çöken WhatsApp, Hizmete Girdi

Dün gece erişim sağlanamayan WhatsApp'ta  hızlı mesajlaşma altyapısındaki sorun giderildi. Kullanıcıların WhatsApp erişimini yeniden sağlandı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a dünya genelinde (TSİ ile akşam saatlerinden itibaren) bir süre erişim sağlanamadı. Küresel kullanıcılar, yaşadıkları bağlantı problemini Twitter'den dile getirdiler. Birkaç saat süre ile erişilemeyen WhatsApp'a erişim sorunu giderildi.

Öte yandan, sorunu takip eden dakikalarda Reuters'a kısa bir açıklama yapan WhatsApp sözcüsü, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söylemişti. Yapılan açıklamada, "WhatsApp bu sorunun farkında ve mümkün olan en kısa sürede kesinti sorunu çözülecek." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'de, BTK'da sorunun dünya genelinde olduğunu ifade etmiş ve 4 Mayıs'ın ilk dakikalarında kullanım dışı kalan uygulamanın, dünya çapında bir çökme yaşadığını onaylamıştı. BTK Başkanı yaptığı bir açıklama ile WhatsApp çöktü iddialarını da doğrulamıştı.

Bu linki takip ederek, WhatsApp uygulamasının anlık sağlık durumunu gözlemleyebilirsiniz.

Whatsapp'ta Yanlış Gruba Atılan Mesajlara Son

WhatsApp Grup Yöneticileri İçin Şok Karar!

Whatsapp Mesajlarınızı Siri'den Dinleyin

YORUMLAR