Dünyadaki Tüm Havaalanlarının Wi-Fi Şifreleri Tek Haritada

Dünyadaki Tüm Havaalanlarının Wi-Fi Şifreleri Tek Haritada

Bilgisayar güvenliği üzerinde çalışan ve aynı zamanda seyehat blogger'ı olan Anıl Polat, dünya genelinde bir Wi-Fi şifresi haritası oluşturdu. Anıl Polat'ın haritasında tüm havalimanlarının şifrelerine erişmek mümkün.

Anıl Polat isimli bir Türk mühendis, yolcuların yurt dışında zorluk çekmelerini önlemek amacıyla dünya genelini kapsayan bir Wi-Fi haritası yayınladı. Özellikle yurt dışına çıkıldığı zaman en büyük dertlerden birisi olan extra ücret, bu anlamda Anıl Polat sayesinde bir nebze olsun ortadan kalkmış durumda. Sık sık yurt dışına çıkanların imdadına yetişen Anıl Polat ise dünya genelindeki havalimanlarının şifrelerini tek bir haritada toplayarak paylaştı. Haritadan dilediğiniz havalimanının güncel şifresine ulaşabiliyorsunuz.

En son geçtiğimiz hafta güncellenen haritada Wi-Fi'lerin en çok hangi noktalarda çektiği bilgisi de yer alıyor. Devamlı olarak güncellenen bu harita bu anlamda bakıldığında büyük kolaylıklar sağlıyor. Haritada şu an 130'dan fazla havalimanı ve yüzlerce cafe ya da lounge yer alıyor. Google Maps alt yapısını kullanarak sunulan haritayı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Türkiye'de Aylık Ortalama Ne Kadar İnternet Kullanılıyor?

İnternet Dolandırıcıları Burs Verme Vaadiyle Öğrencileri Dolandırıyor

YORUMLAR