Dünyanın İlk 8 GB RAM'li Telefonu LeEco Le 2s Ortaya Çıktı

Dünyanın İlk 8 GB RAM'li Telefonu LeEco Le 2s Ortaya Çıktı

Son zamanlarda karşımıza çıkan 3,4 ve 6 GB RAM'li telefonların ardından şimdi de dünyanın ilk 8 GB RAM'li telefonu internete sızdı. AnTuTu testlerinde de ortaya çıkan telefon aldığı puan ile de göz dolduruyor.

Çin'in bir diğer önemli üreticileri arasında yer alan LeEco, geliştirdiği telefonlara koyduğu özelliklerle sektördeki iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Daha önce piyasaya sürdüğü üst düzey özelliklere sahip telefonlarla kendisine kullanıcı kitlesi oluşturmayı başaran LeEco, şimdi iddiasını daha da güçlendirecek bir telefonu piyaya sürecek. Bu sefer 8 GB RAM'e sahip bir telefonu piyasaya sürmeye hazırlanan LeEco, aynı zamanda dünyanın ilk 8 GB RAM'li telefonunu üretmiş olacak. LeEco Le 2s adıyla geleceği söylenen yeni telefonun görselleride ilk defa net olarak internete sızdırıldı.

LeEco Le 2s'in Teknik Özellikleri

8 GB RAM'e sahip olacak ilk telefon olma özelliğini taşıyacak LeEco Le 2s'te Qualcomm'un son ürünü Snapdragon 821'in yer alması bekleniyor. Sızdırılan bilgilere göre telefonda 5.5 inç'lik Quad HD bir ekran telefonda yer alacak. Öte yandan 64 GB depolama alanı, USB Type-C, Adreno 530 grafik işlemci telefonun diğer özellikleri arasında yer alıyor. 

Tasarımıyla da iddialı bir profil çizen LeEco Le 2s, ekran ve çerçeve oranıyla dikkat çekiyor. Büyük oranda iPhone 7'leri andıran telefon, AnTuTu testlerinden de başarıyla geçti. Telefonun AnTuTu puanını görmek için daha önce yaptığımız buradaki habere göz atabilirsiniz.

LeEco Le 2s'in Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı ve ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor ancak Eylül ayı içerisinde LeEco Le 2s'in resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Telefonun fiyatının ise aynı özelliklere sahip diğer telefonlara oranla oldukça düşük olması bekleniyor. 

8GB RAM'li Telefonlar Gerçekten Gerekli Mi?

Sony'nin Yeni Telefonu Xperia XR IFA 2016'da Tanıtılabilir

Huawei'nin 2 Gün Şarjı Giden Telefonu G9 Plus Tanıtıldı

YORUMLAR