Duolingo Okullar için Ücretsiz Öğrenim Platformu Kuruyor

Duolingo Okullar için Ücretsiz Öğrenim Platformu Kuruyor

Yabancı dil öğrenenlerin ve öğrenmek isteyenlerin aşina olduğu bir uygulama olan Duolingo yepyeni bir proje ile karşımıza çıkıyor. Henüz taze duyurulan haberlere göre Duolingo okullar için tamamen ücretsiz olarak sunulması planlanan bir öğrenim platformu kurma hazırlığı içerisinde.

Duolingo'nun bu yeni servisi sayesinde hem öğrencilere hem de öğretmenlere büyük kolaylıklar sağlanacak. Açıklanan detaylara göre öğretmenler sınıfta işledikleri dersler için Duolingo'dan faydalanabilecek. Hem ders işleme hem de öğrencilerin öğrenim süreci hakkında kapsamlı bilgiler sunması planlanan plaform ile eğitim sürecinin daha verimli olması amaçlanıyor.

Öğretmenler Duolingo üzerinden öğrencilere ödev atayabilecek, devam durumlarını öğrenebilecek ve öğrencilere sergiledikleri performanslara bağlı olarak puanlar verebilecek. Bunların hepsini tek bir platform üzerinden yapmak gerçekten öğretmenlerin iş gücünü de büyük ölçüde hafifletecektir. Aynı şekilde öğrenciler de bu modern metod sayesinde daha efektif bir öğrenme sürecinde yer alacaklardır.

Platformun öğrencilerin yararına olacağını düşündüğümüz bir başka özelliği de kişiselleştirilebilir ders içerikleri. Öğrencilerin hepsi aynı öğrenme yetisine sahip değil. Bunu göz önüne alan platform öğretmenlere öğrenciye özel tasarlanmış ders içerikleri oluşturmalarına imkan tanıyor.

Elektriği Olmayan Milyarlarca İnsana Umut Işığı Doğdu

YORUMLAR