Düz Dünya Derneği Başkanı Suç Duyurusunda Bulundu

Düz Dünya Derneği Başkanı Suç Duyurusunda Bulundu

Geçtiğimiz günlerde "Dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlayana 50 bin TL para ödülü vereceğim" açıklamasıyla gündeme gelen Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan, kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla televizyon yorumcuları Hakan Ural ve Prof. Dr. Mustafa Karataş hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Adını ilk olarak televizyondaki çeşitli evlilik programlarıyla duyuran Doğukan Özkan, son olarak Adana'da 'Düz Dünya Derneği' kurmuş ve dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlayana 50 bin lira vereceğini açıklamıştı.

düz dünya derneği

Dünyanın düz olmadığına bir türlü inanmayan Özkan, NASA'da görevli Türk astrofizikçi Dr. Umut Yıldız'ın kendisini NASA tesislerini gezdirmek üzere ABD'ye davet ettiğini dahi açıklamıştı. 

Sosyal medya başta olmak üzere televizyon programlarında sıkça tartışılan Özkan, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle sinema oyuncusu ve yorumcu Hakan Ural ile İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu. 

Ural ve Karataş'ın yorumcu olarak katıldıkları televizyon programlarında kendisine küfür ve hakaret ettiklerini iddia eden Özkan, her iki kişinin de hakaret suçundan cezalandırılmasını istedi. 

Hakan Ural veya Mustafa Karataş'ı tanımadığını söyleyen Özkan, "Beni ve dernek üyelerimi küçük düşürücü, aşağılayıcı ifadelerin ve hakaretlerin cezasız kalmamasını istiyorum" dedi.

Dünyanın geoit, elips veya basık olmadığını savunan Doğukan Özkan, Şubat ayında Adana'da Düz Dünya Derneği'ni kurmuş ve dünyanın döndüğünü ve küre olduğunu kanıtlayabilene 50 bin lira vereceğini açıklamıştı.