Ekonomi Bakanı Booking.com Yetkilileriyle Görüşecek

Ekonomi Bakanı Booking.com Yetkilileriyle Görüşecek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 22 Haziran’da booking.com yetkileleriyle görüşeceğini daha önce sizler paylaşmıştık. Zeybekci, buluşma öncesi görüşmeyi değerlendirdi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) mahkemeye başvurması üzerine, haksız rekabet gerekçesiyle kapatılan rezervasyon sitesi booking.com hakkında gelişmeler sürüyor. Dünyaca ünlü internet sitesinin, bu durumun yalnızca Türkiye’de yaşanması gerekçesiyle mahkemeye itirazı da geçtiğimiz ay içerisinde reddedilmişti. Yarın bir araya gelecek Bakan Zeybekci ve sitenin yetkileri, mahkemenin verdiği kararı değerlendirecek.

Mahkemenin Verdiği Kararı Tartışacak Değilim

Daha önce mahkeme kararına ilişkin düşünceleri sorulduğunda, TÜRSAB’ın şikayetini haklı bulduğunu dile getiren Zeybekci, Yasakların kazananı yoktur, iki taraf da kaybeder, birisi az, diğeri çok. Booking'i Türkiye'ye kazandırmanın yollarını aramamız gerekiyor.” şeklinde konuşmuş, mahkeme kararını tartışmayacağının altını çizmişti. Çözüm bulmak için yarın yetkililerle görüşecek Ekonomi Bakanı’nın, sitenin Türkiye’de kayıtlı olarak faaliyetlerini yürütmesi için bazı teşvik ve teklifleri görüşmesi bekleniyor. Görüşme sonrası açıklama ve yorumları yine sizlerle paylaşıyor olacağız.

YORUMLAR