Ekşi Sözlük, 40 Milyon TL’ye Demirören Holding’e Satıldı İddiası

Ekşi Sözlük, 40 Milyon TL’ye  Demirören Holding’e Satıldı İddiası

Demirören Holding’in 40 milyon liraya Ekşi Sözlük platformunu satın alacağı iddia edildi. İki taraf arasındaki görüşmelerin birkaç hafta içerisinde resmiyete döküleceği belirtiliyor.

Macerasına 1999 yılında başlayan ve aradan geçen 20 senede Türkiye’nin en büyük dijital platformlarından bir tanesine dönüşen Ekşi Sözlük, bugün hemen herkesin yolunun düştüğü bir web sitesi. 

Her gün çeşitli konular hakkında binlerce entry’nin girildiği platform, çok çarpıcı bir iddia ile gündemde. 

Mart 2018’de Doğan Medya Grubu’nu 1.2 milyar dolara satın alarak medya sektörüne giriş yapan Demirören Holding’in, bu sefer de Ekşi Sözlük’ü bünyesine katacağı iddia edildi. Anlaşmanın sağlandığı ve birkaç hafta içerisinde devrin gerçekleştirileceği söyleniyor.

Ekşi Sözlük’ün satılacağı iddiası, sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşerken, Ekşi Sözlük’te konuya ilişkin sayfalarda entry girildi. Ekşi Sözlük’ün kurucusu Sedat Kapanoğlu’ndan ise söz konusu iddiayla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Ekşi Sözlük, Alexa verilere göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 11. internet sitesi konumunda. Dünyada ise 646. basamakta. 

Konuya ilişkin yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.