Elazığlı Koleksiyoner Eski Telefonlarına 170 Bin Euro İstiyor

Elazığlı Koleksiyoner Eski Telefonlarına 170 Bin Euro İstiyor

Elazığ'da yaşayan Cumali Koyuncu isimli bir telefon satıcısı, Türkiye'de satılmaya başlayan ilk cep telefonlarından başlamak üzere yaptığı telefon koleksiyonunu 170 bin euro bedelle satışa çıkardı.

1970'li yılların sonlarına doğru elde taşınabilir ilk telefonlar piyasaya sürülse de bugün kullandıklarımıza temel oluşturan GSM bağlantılı cep telefonları 1990'lı yılların başından sonra kullanılmaya başlanmıştı. Türkiye'ye gelen ilk cep telefonundan başlamak üzere neredeyse her modeli biriktirmeye başayan Koyuncu, topladığı binden fazla cep telefonunu bir e-ticaret sitesi üzerinden satışa çıkardı.

Dükkanın vitrininde ve 3 dolapta sergilenen cep telefonlarının içinde her marka ve modeli bulmak mümkün. Müşterilerin ve yoldan geçenlerin ilgisini çeken cep telefonu koleksiyonunun piyasa değerinin yaklaşık 500 bin lira olduğuna dair söylentiler geçtiğimiz yıl da haberlere konu olmuştu. Bu yıl ilanını güncelleyen Cumali Koyuncu, bütün koleksiyonu için 170 bin euro istediğini belirtti. Günümüz döviz kuruyla 713 bin lira gibi bir paraya tekabül eden bu isteğin karşılık bulup bulmayacağı bilinmezken, yolu Elazığ'a düşenler Koyuncu'nun artık müze haline gelen telefon dükkanını ziyaret edebilirler.

Samsung Eski Telefonları Cilalayıp Yeniden Satacak

Eski Telefonunuzu Satarken Güvende Misiniz?

YORUMLAR