Elon Musk'tan Çılgın Bir Proje Daha!

Elon Musk Teslaquila Geliyor Dedi

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın zaman zaman yeni fikirlerle ve çılgın projelerle karşımıza çıkmasına artık hepimiz alıştık. Örneğin Musk daha önce 'alev silahı' gibi son derece uçuk bir projeyi bile hayata geçirerek bu ürünün satışlarını yapmıştı. Musk’ın yeni projesi ise Tesla markası altında yeni bir tekila piyasaya sürmek.

CNBC’de yayınlanan bir makalede, Tesla’nın Teslaquila markasını tescillendirmek için ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu’na bir başvuru yaptığı yazılmıştı. 

Elon Musk da CNBC’nin iddialarına bir cevap niteliğinde Cuma günü Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Tesla markalı bir tekilanın yakın zamanda ortaya çıkacağını doğruladı.

Musk daha sonra Teslaquila etiketini gösteren bir fotoğrafı Twitter’da takipçileriyle paylaştı.

Teslaquila hikayesi aslında ilk olarak 1 Nisan 2018 tarihinde başlamıştı. Musk 1 Nisan’da Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, "Elon Musk bir Tesla Model 3’ün karşısında, etrafı Teslaquila şişeleriyle çevrilmiş bir halde kendinden geçmiş olarak bulundu. Kurumuş gözyaşlarının izleri hala yanaklarında görülebiliyor." ifadelerini kullanarak bir fotoğraf paylaşmıştı. Fotoğrafta, Musk’ın baygın bir halde bir Tesla Model 3’ün yanında olduğu ve elinde 'Bankwupt!' yazılı bir karton parçası tuttuğu görülüyordu. O dönem Musk tüm bunları 1 Nisan şakası olarak yaptığını açıklamıştı.