En Ucuz Amiral Gemisi Pocophone F1 Dayanıklılık Testinde

Xiaomi'nin alt markası olarak tanıtılan ve en ucuz amiral gemisi olmasıyla dikkat çeken Pocophone F1 dayanıklılık testine sokuldu. Cihazın Gorilla Glass ekranı ve polikarbonat kasasının nispeten başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. 

380 dolar fiyat bandında satışa sunulan ve üst düzey donanım özellikleriyle ilgi odağı olan F1'in en nihayetinde sağlamlığı da test edilmiş oldu. JerryRigEverything tarafından yapılan testte cihazın tüm kasası ve ekran kısmı başarılı bir performans veriyorken parmak izi tarayıcısının çizilmemesi gözlerden kaçmıyor.

Gorilla Glass 3 korumasına sahip bir ekranı barındıran Pocophone F1'in bu anlamda en zorlu şartlarda bile çizilmediği görülüyor. Ancak polikarbonat kasa için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Düşmelere veya ufak tefek çizilmelere karşı dayanıklı olan F1'in zorlu şartlarda sınıfta kaldığını söyleyebiliriz.

Fakat bu testten genel anlamda başarıyla ayrılan F1'in düşük fiyatına rağmen sağlam olması dikkat çekiyor. Ayrıca donanım konusunda amiral gemileriyle yarışan F1'in pazara iyi bir giriş yaptığını söylemek mümkün. Peki ya siz ne düşünüyorsunuz, Pocophone F1, 380 dolarlık fiyatıyla nasıl bir performans ortaya koyuyor?