Erkek Kullanıcılar, Facebook Messenger Emojilerini Çok Sevdiler

Erkek Kullanıcılar, Facebook Messenger Emojilerini Çok Sevdiler

Facebook, uzun süredir gönderiler üzerinde kullanılabilen "emoji reaksiyonlarını" geçtiğimiz aylarda Messenger'a da eklemişti. Firma, bu emojilerin Messenger üzerinde ne kadar kullanıldığıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamaya göre Messenger'dan gönderilen emoji reaksiyonlarının miktarı dünya genelinde 2 milyarı şimdiden geçti. En son sayımda Facebook'un 1.2 milyar kullanıcısı olduğu düşünülürse, bu sayı oldukça iyi. Yani Facebook kullanıcıları, Messenger üzerinde emoji kullanmaktan oldukça memnun görünüyorlar. Firma ayrıca bu istatistikler sonucunda aşağıdaki dünya genelinde çeşitli ülkelerde en çok kullanılan emojilerin gösterildiği bir görseli de yayınladı.

Görselden görüldüğü üzere birçok ülkede olduğu gibi, bizim ülkemizde de gözleri kalpli olan emoji Facebook Messenger üzerinde en sık kullanılan sembol olmuş. Vietnamlı kullanıcılar da bu cielgeye göre, aralarındaki sohbetlerde oldukça fazla gülüyorlar gibi görünüyorlar. İstatistiklerin diğer sonuçları, 18-24 yaş arası kullanıcıların diğer yaş gruplarına göre, 2 kat daha fazla emoji kullandığını gözler önüne sürüyor.. Ayrıca kullandıkları emojiler de oldukça çeşitli. Bunun dışında tespit edilen diğer bir gerçek de erkeklerin kadınlara göre daha sık emoji gönderdiği olmuş.

Gençlere Yönelik Facebook Talk Yakında Geliyor!

Çok Acıktıysanız Size Facebook Yemek Ismarlasın!

YORUMLAR