Eski Apple Tasarımcısından Profesyoneller İçin Kamera Uygulaması: Halide

Eski Apple Tasarımcısından Profesyoneller İçin Kamera Uygulaması: Halide

Eski Apple tasarımcısı ile Twitter mühendisinin geliştirdiği manuel kamera uygulaması Halide, iPhone’larda profesyonel çekimlere imkan veriyor. iPhone’un kendi kamera uygulamasından memnun olmayan kullanıcılar için iyi bir seçenek.

iPhone kullanıcılarının ortak sorunlarından birisi olan kameranın manuel çekim seçenekleri sunmaması kullanıcıları üçüncü parti uygulamalara itiyor. Teknoloji sektörünün önemli isimlerinde yıllar harcayan eski Apple tasarımcısı Sebastiaan de With ile eski Twitter mühendisi Benjamin Sandofsky’nin geliştirdiği Halide, bu soruna çözüm getiren üçüncü parti kamera uygulamalarından biri. 

Odaklama, ISO, beyaz dengesi, poz, pozlama süresi gibi ayarları tamamen kullanıcıya bırakan, yeni kullanıcılar için otomatik ayarlar sunan Halide, jest (gesture) tabanlı kontroller kullanıyor. Kullanıcıların film kamerası kullanıyormuş gibi hissetmelerini sağlayacak şekilde tasarlanan kamera uygulaması, şu anda iOS platformunda 9,99 TL ücretle indirilmeye açılmış. Bu fiyatın 6 Haziran’a kadar geçerli olacağı notu da düşülmüş.

Selfie Düşkünleri için En İyi 5 iOS Selfie Uygulaması

En İyi iOS Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Uygulamaları

YORUMLAR