Eski Cihazlar için Windows 10 Mobil Güncellemesi 2016'da Gelecek

Eski Cihazlar için Windows 10 Mobil Güncellemesi 2016'da Gelecek

Bilgisayar dünyasına hızlı bir giriş yapan ve Microsoft'un agresif tutumuyla kısa sürede çok fazla kişinin geçiş yaptığı Windows 10'un mobil sürümü 2016 yılında eski cihazlara da gelecek.

Bilgisayar ya da mobil cihaza farketmeksizin kullandığınız işletim sisteminin son sürümüne sahip olmak her zaman için hem iyi hem de yararlıdır. Daha güvenli ve daha gelişmiş olmalarından kaynaklı olarak cihazlarınız eskimiş bile olsa içinizden yeni sürümleri istediğinizi biliyoruz. Microsoft'da bunu düşünerek eski Windows Phone cihazlar için Windows 10 mobil geleceğinizi duyurdu.

Şu ana kadar eski cihazlara getirilmeyen Windows 10 mobil, 2016 yılında gelecek. Eğer eski sayılabilecek bir Windows Phone sahibiyseniz, siz de yeni yıldan sonra Windows 10 mobile kavuşabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda Windows Phone 8.1 ile çalışan Lumia cihazlara Aralık ayında Windows 10 mobilin geleceğini duyuran Microsoft, şu an için Aralık ayında bunu yapmayacak fakat açıkları bilgilere göre 2016 yılına girdikten sonra Windows 10 mobil versiyonu eski cihaz sahipleriyle kavuşturacaklar.

Zaman ve ve diğer detaylar hakkında bilgi vermeyen Microsoft, zaman değişiminin nedenini de açıklamadı. Bu yüzden Windows Phone sahipleri Windows 10 mobil için bir süre daha beklemek zorundalar.

YORUMLAR