Evernote, 3 Ofisini Kapatarak Şok Bir Küçülme Kararı Aldı!

Evernote, 3 Ofisini Kapatarak Şok Bir Küçülme Kararı Aldı!

Popüler not alma uygulaması Evernote, yeni CEO'suyla birlikte kullanıcılarının hiç beklemediği şok bir karar aldı. Dev şirket 3 farklı yerde bulunan 3 ofisini kapattı ve toplam çalışanlarından yüzde on üçünü işten çıkardı.

Evernote'un Temmuz ayında işe başlayan yeni CEO'su Chris O’Neill tarafından bizzat verilen bu karar şirketin kısa zamanda büyümesi için yapılmış. Tabii ofisler kapatılarak ve çalışanlar işten çıkartılarak nasıl bir büyüme hedefledikleri ise henüz bilinmiyor.

Popüler not alma uygulaması Evernote bu sefer toplamda 47 çalışanını işten çıkarmış oldu. Kapatılan ofislerle birlikte dağınık çalışmanın olmayacağını ve bu sayede yeni projeler ve fikirlerin geliştirileceğini düşünen CEO, bu kararını sürdürmekte inatçı gibi görünüyor. Evernote'da işten çıkarmaların ve ofis kapatmalarının maddi yetersizlikten olmadığı, tam tersine para yönünden hiçbir sıkıntılarının gözükmediği söyleniyor. Büyümelerinin tüm hızıyla devam ettiği ve her geçen gün yeni kullanıcılara ulaştıkları da söylenen bilgiler arasında.

Evernote Scannable Belge Tarama İşlemlerini Çocuk Oyuncağına Dönüştürüyor

YORUMLAR