Evernote'a Grup Sohbeti Özelliği Kazandırıldı

Evernote'a Grup Sohbeti Özelliği Kazandırıldı

İş hayatında sıklıkla kullanılan not alma uygulaması Evernote, kullanıcılarının çok hoşuna gidecek yeni bir özelliğini aktif hale getirdi. Bugün hemen hemen her uygulama da ihtiyaç duyulan sohbet özelliği, uzun bir süredir Evernote'da yoktu. Şirket bu eksikliğini gidermek için aylardır süren çalışmalarının nihayet sonuna geldi.

Evernote çoğu uygulamayla uyumlu şekilde çalışmasıyla popüler ve diğer uygulamaları kullanırken bile kolaylıkla not almanıza, işlerinizi kısa sürede halletmemize yardımcı olan bu popüler uygulama; artık iş hayatının vazgeçilmezi olacak. Evernote bu kadar gelişmiş bir uygulama ama en büyük eksiği grup çalışmaları yaparken uygulamadaki insanlarla aktif bir şekilde iletişim kuramamaktı. Yoğun istek üzerine uygulamanın geliştirici bölümü bu eksikliğin üzerinde uzun bir süre çalıştı ve artık Evernote'a grup sohbeti özelliğini kazandırdı.

Yeni eklenen grup sohbeti özelliğiyle birlikte  Evernote'u kullanarak arkadaşlarınızla notlarınızı paylaşabilir ve onlardan notlarını alabilirsiniz. Özellikle iş paylaşımı yapılan toplu çalışmalarda ilaç gibi gelecek olan bu özellik şimdiden ilgi odağı oldu. Ayrıca sohbet bölümünde arkadaşlarınız profil resimlerini görebiliyor ve onlarla çeşitli şekillerde etkileşimde bulunabiliyorsunuz. Not gönderimi veya iş takibi için geliştirilen bu yeni özellik mobil cihazlar ve masaüstü sürümü için güncellendi bile.

Android cihazlar için Google Rehber ile anında etkileşime girip arkadaşlarınızı bulabilen "Chat Work" özelliğini denemenizde fayda var. Henüz mobil cihazınıza güncelleme gelmemiş olabilir ama kısa sürede bu özellik çoğu cihazlar için aktif olacak.

Evernote'ın başarıyla geliştirilen sürümlerini aşağıdaki bağlantılardan sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz.

Evernote'dan Yeni Bir Aksesuar Seti Daha Geliyor 

YORUMLAR